2007. aasta betoonehitiseks valiti Puurmani sild

Silla konstruktorid on Siim ja Juhan Idnurm, tellija maanteeamet, ehitaja Merko Ehitus, betooni tarnis Rudus, teatas Eesti Betooniühing.

?ürii esimees Aadu Kana märkis, et harmooniliselt keskkonda sulatatud kaarsilla muudavad veel ilusamaks tasemel betoonipinnad.

Arhitekti eriauhind ? Siiri Vallner, Indrek Peil ja Sten-Mark Mändmaa ?Tartu Lotte lasteaed, Ida tn. 8.

Tellija eriauhind ? Nordmet Invest OÜ ? kortermaja Selise tn. 26, Kakumäel Tallinnas. Ehitaja eriauhind ? AS Merko Ehitus ? Nõmme eramu.

Kolmandat aastat selgitas Eesti Päevaleht online-küsitluse käigus nominentide seast välja lehelugejate lemmiku. Eesti Päevalehe lugejate lemmiku auhind läks Eesti Virtuaalsele saatkonnale Second Life?i keskkonnas. Samuti kolmandat aastat andis ajakirja Ehitaja toimetus välja oma eriauhinna ? arhitektituuribüroole Nord Projekt AS ? Tornimäe kaksiktornide (Tornimäe 3, Tallinn) eest.

Delfi portaalis toimunud lugejahääletuse võitis Puurmani kaarsild. Delfi Pildis avatud albumit ?Aasta betoonehitis 2007? nominentidest vaadati ligi 30 000 korda. Ajalehe Äripäev lugejate online-hääletuse võitis Tallinna sünagoog. Online-hääletusel osales kokku 2842 inimest.

Tänavu kaheksandat korda korraldatud konkurss ?Aasta betoonehitis? on ellu kutsutud, et tutvustada avalikkusele betooni avaraid kasutusvõimalusi ning tunnustada neid inimesi, kes oma ideede ellurakendamiseks on kasutanud kodumaist ehitusmaterjali – võimalusterohket ja vormitavat betooni.

Tänavusele konkursile laekus 25 tööd. Konkursile sai esitada 2007. aasta jooksul tellijale üle antud betoonehitisi ja neis kasutatud konstruktsioone ja menetlusi.

Eesti Betooniühing on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 53 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut. Ühing asutati 2004. aastal.
Vooremaa

blog comments powered by Disqus