20. veebruar – ööpäevaga lisandus 787 positiivset testi, Jõgevamaale 14

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5699 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 787 ehk 13,8% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 435 inimesel. 317 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Tartumaale lisandus 60, Ida-Virumaale 52, Pärnumaale 51, Saaremaale 49, Järvamaale 26 ning Lääne-Virumaale 19 uut positiivset testi. Viljandimaale lisandus 16, Jõgeva- ja Põlvamaale 14, Võrumaale 13, Raplamaale 11, Läänemaale 8, Valgamaale 3 ning Hiiumaale 2 nakkusjuhtu. 14 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 714,01 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 12,6%.

  1. veebruari hommikuse seisuga viibib haiglas 493 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 38 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 22 inimest.

Ööpäeva jooksul suri kümme koroonaviirusega nakatunud inimest – 93-aastane naine, kaks 90-aastast meest, 85-aastane naine, 83-aastane mees ja naine, 81-aastane mees, 80-aastane mees, 76-aastane naine ning 64-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 528 koroonaviirusega nakatunud inimest.

  1. veebruari seisuga on tervenenud 45 082 inimest.

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 61 316 inimesele, kaks doosi on saanud 25 831 inimest. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

See nädal algas õpetajate, politseinike ja päästjate vaktsineerimine.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me. Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta, seal vajalik info arstidele ning tööandjatele, samuti võimalik saatekirja olemasolul broneerida endale testiaeg, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Lapsed saavad avaliku testimise siseriiklikes ja SYNLABi tasulistes testimispunktides anda koroonaviiruse proovi kurguloputusvedelikust. Soovitame vanematel lapse ettevalmistamiseks kuristamise eelnevalt kodus kraaniveega läbi proovida.

COVID-19 haigestumus on kõrge kogu Eestis. Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Eestis kehtivad piirangud võimaldavad inimestel võimalikult palju oma tavaelu jätkata. COVID-19 kriisi lahendamisele saab kaasa aidata igaüks oma vastutustundliku käitumisega. Koroonaviiruste põhjustatud nakkuse esmaseks ennetusmeetmeks on hea kätehügieeni järgimine, distantsi hoidmine, maski kandmine ning mustade kätega silmade, nina ja suu katsumise vältimine.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus ja https://www.facebook.com/terviseamet.

blog comments powered by Disqus