2. veebruar – ööpäevaga lisandus 467 positiivset testi, Jõgevamaale 3

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4592 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 467 ehk 10,1% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 253 inimesel. 204 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 65, Saaremaale 29, Tartu- ja Pärnumaale 23, Järvamaale 18, Lääne-Viru- ja Raplamaale 12 uut positiivset testi. Viljandimaale lisandus 9, Valga-, Lääne- ja Jõgevamaale 3, Võru- ja Hiiumaale 2 uut nakkusjuhtu. Põlvamaale ei lisandunud ühtegi uut positiivset testi. 10 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 529,9 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 10,8%. Terviseameti jälgimisel on üle 31 300 inimese, neist lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4900 inimese, kellest 925 on nakatunud.

  1. veebruari hommikuse seisuga viibib haiglas 410 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 31 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 20 inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 49. Koju saadeti 37 inimest, 18 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri kaks koroonaviirusega nakatunud inimest – 84-aastane naine ja 83-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 424 koroonaviirusega nakatunud inimest.

  1. veebruari seisuga on tervenenud 34 927 inimest.

Koroonatestide statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart. Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 28 907 inimesele, kaks doosi on saanud 11 310 inimest.

Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis http://digilugu.ee/.

Sel nädalal jätkub hooldekodude elanike ja töötajate, hambaraviasutuste töötajate, ambulatoorse eriarstiabi osutajate vaktsineerimine, alustatakse apteekrite vaktsineerimisega ning tagatakse teine vaktsiinidoos esimese doosiga vaktsineeritutele. Harjumaa, Ida-Virumaa ja Pärnumaa suuremad perearstikeskused hakkavad kutsuma vaktsineerima üle 80-aastaseid.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta, seal on vajalik info arstidele ning tööandjatele ja võimalik saatekirja olemasolul broneerida testiaeg, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Sellest nädalast alates kehtivad üle Eesti ühetaolised COVID-19 piirangud, sest koroonaviirus on ulatuslikult levinud üle Eesti. Toitlustus- ja meelelahutuskohad on kohapeal viibimiseks avatud kuni kella 21ni õhtul ja seal võivad koos viibida maksimaalselt kuueliikmelised grupid. Kinodes, teatrites, kontsertidel ja teistes avalike üritustega kohtades kehtib statsionaarsete istekohtadega siseruumis 50 protsendi täituvuse nõue. Täpsema info leiab veebilehelt http://www.kriis.ee/.

Nakatumise kõver näitab stabiliseerumise märke, kuid sellele vaatamata on viiruse levik väga laialdane. Peamiseks murekohaks on COVID-19 intensiivravi kohtade suur täitumus. Igaüks saab kaasa aidata viiruse leviku tõkestamisele. Oluline on vältida üleliigseid kontakte ja pidada kinni ennetusmeetmetest.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt http://www.vaktsineeri.ee/. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

blog comments powered by Disqus