2. detsember: ööpäevaga lisandus 524 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6439 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 524 ehk 8,1% testide koguarvust.
Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 274 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 199 on Tallinnas.
Alates tänasest saavad kõik inimesed, kellel ei õnnestu argipäevadel oma perearsti tabada, pöörduda saatekirja saamiseks 1220 poole. Nõuandeliin töötab iga päev kell 8.00-22.00.
Ida-Virumaale lisandus 117 ning Tartumaale 56 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Viljandimaale lisandus 15 uut positiivset testitulemust, Võrumaale lisandus 14 uut nakatunut, Põlvamaale 11 ning Lääne-Virumaale kaheksa. Pärnumaale lisandus viis uut nakatunut, Raplamaale neli ning Lääne- ja Valgamaale lisandus kolm uut nakatunut. Hiiumaale lisandus kaks uut nakatunut ning Järva- ja Jõgevamaale lisandus üks uus nakatunu. 10 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.
Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 355,09 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 6,4%.
Terviseameti jälgimisel on ligi 27 500 inimest
Põhja regionaalosakonna jälgimisel on ligi 15 600 inimest, kellest 2310 on nakatunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 21 kollet. Kooli koldeid on kokku neli, töökoha koldeid on kokku kaheksa ja tutvusringkonna koldeid on kokku viis. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.
Ida regiooni tööpiirkonnas on 24 aktiivset kollet. Kõige suurem on Viru Vangla kolle 250 inimesega. Koolikoldeid on neli: Kohtla-Järvel kolm ja Jõhvis üks. Lasteaia koldeid on kaks: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on 10 ‒ kaks Sillamäel, viis Narvas, üks Jõhvis, üks Tapal ja üks nn Lääne-Virumaa kolle. Narva jäähoki koldes on 76 inimest. Tervishoiuasutuste koldeid on kaks ‒ Kohtla-Järvel ja Narvas. Sillamäel on üks huvitegevuse kolle, Toila vallas tutvuskonna kolle ja Lüganuse vallas perekolle. Kohtla-Järvele lisandus hoolekandeasutuse kolle.
Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 5900 inimese, kellest nakatunud on 1166.
Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 5400 inimest, kellest 672 on nakatunud (nakatunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 20 aktiivset kollet. Hoolekandeasutuste koldeid on kokku kolm, töökohakoldeid on viis, hobikoldeid on kaks ning õppeasutuse koldeid on kaheksa. Üks kolle on seotud meelelahutusasutusega ning üks on perekondlik kolle.
Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1 200 inimese, kellest 163 on nakatunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kolm kollet ‒ üks koolikolle, üks hooldekodu kolle ja üks töökoha kollet.
2. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 206 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 11 patsienti. Koju saadeti 24 inimest, kaks inimest viidi üle teise haiglasse ja kaks inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 29.
Ööpäeva jooksul suri üks koroonaviirusega nakatunud inimene: 78-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 122 koroonaviirusega nakatunud inimest.
Tänaseks on haiglates lõpetatud 813 COVID-19 haigusjuhtumit 795 inimesega. 2. detsembri seisuga on tervenenud 7608 inimest. Neist 5850 inimese (76,9%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1758 inimese (23,1%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.
Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadel tehtud üle 489 400 viiruse SARS-CoV2 testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 13 019 (2,7% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.
Laadi alla HOIA rakendus Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.
COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.
Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 219 306 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 983 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 470.
Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.
Pingutame, et saaksime veeta jõulud lähedastega koos. Jõulud ei peaks olema üksildased, vaid koos endale kallite inimestega. Selleks hoidume suurematest pidustustest ja peame kinni kõigist riigis kehtestatud piirangutest.
Koroonaviiruse levik on Eestis laialdane ja kiire, mis tähendab, et nakatuda võib igal pool inimestega kokku puutudes. Paljudel inimestel avaldub koroonaviirus kergete sümptomitega. Seega hoia distantsi, kanna maski, õhuta ruume, pese käsi ja laadi alla HOIA mobiilirakendus! Sellest nädalast hakkasid kehtima rangemad distantsinõuded paljudes avalikes ruumides.
Eelista asjaajamisel elektroonilisi kanaleid ja e-teenuseid. Korralda võimalikult suur osa oma asjaajamisest elektrooniliste kanalite kaudu (näiteks soorita pangatehingud internetis) ‒ nii väldid asjatuid kontakte ja vähendad nakatumise riski. Haigusnähtude puhul püsi kindlasti kodus.
Koroonaviiruse teemal levib sotsiaalmeedias eksitavat infot ja vandenõuteooriad, mis panevad inimesi enda ja teiste tervisega asjatult riskima ning aeglustavad sellega tavaelu juurde naasmist. Kutsume üles inimesi jälgima riigi ametlikke infokanaleid ja jagama edasi ainult seda informatsiooni, mis on nende allikate poolt kinnitatud. Lisainfot saab aadressidelt kriis.ee, terviseamet.ee ja riigiinfo telefonilt 1247. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus – ja Facebooki-lehelt https://www.facebook.com/terviseamet.

blog comments powered by Disqus