19. kodukandipäev läks korda

Möödunud laupäeval, 6. juunil pidas Maarja-Magdaleena ja ümbruskonna külade rahvas kodukandipäeva, mis oli järjekorras juba 19.


Sündmust alustati kontsert-jumalateenistusega Maarja-Magdaleena kirikus  ja jätkati Otslava külaplatsil, kus oligi tänavuse kodukandipäeva raskuspunkt.  

Avati pidulikult mälestuskivi Otslava küla põliselanikele, kivi õnnistas Vara koguduse õpetaja Aare Vilu, kes külalisena ka kirikus keskpäevase jumalateenistuse läbi viis. Pidulikkust lisasid sündmusele teisedki head naabrid – Laiuse rahvatantsunaised Meie Marist.

Murumängud, liikluskool ja vabaõhuteater

Päikesepargis võisteldi vibulaskmises ja mängiti kurni, korraldati pargijooks. Võistlused, mida aitasid läbi viia Rutt Taniloo, Enn Pärtelpoeg ja Rein Taniloo, olid humoorikad ja tempokad, lisaboonuseks auhinnad.

Õnneleid Liikluskool jagas liiklusohutuse alaseid teadmisi, sai proovida jalgratta vigursõitu. Maarja rahvamajas tegutsev Wiera teater mängis B. Kangermanni “Naabri Mari”, mille esietendus oli mai keskel rahvamajas, kuid mis sobib  tegelikult ideaalselt just vabaõhulavale.

Päeva aitasid sisustada oma rahvamaja isetegevuslased ja naljamees Margus Abel. Süüa-juua oli piisavalt, selle eest kandis hoolt Tartu firma Praepoiss.

Kokku tuleb saada igal aastal!

Ansambli Patune Pool saatel lustiti, nagu ikka, poole ööni. “Ilm oli ilus ja rahvast palju, seega võib ettevõtmise  kordaläinuks lugeda,” kinnitas kodukandipäevi korraldava Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi juhatuse esimees Tiia Pärtelpoeg ega unustanud tänada toetajaid. Raha saadi Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt, kohaliku omaalgatuse programmist ja Tabivere vallalt.

“Ja suur-suur tänu meie oma inimestele, kes Otslava külaplatsile uue tantsupõranda ehitasid! Vana poleks sellisele “valule” kindlasti vastu pidanud, ” rõhutas Tiia, lisades, et tuleval suvel on oodata väikest juubelit ehk 20. Maarja-Magdaleena kodukandipäeva.  Tema nägemus on, et sellised omakandirahva kokkusaamised peaksidki toimuma igal aastal, mitte näiteks viie aasta tagant, et vahepeal võõrduda ei jõutaks. Kohale tuleb ju ka palju neid, kes praegu kaugemal elavad ja keda seovad Maarja-Magdaleena kandiga vaid lapsepõlve- ja noorusmälestused.  Nii ongi pea igal aastal kokku saadud, enamasti Maarja-Magdaleenas, vaid üks suvi jäi Tiia mäletamist mööda liigtiheda sündmustegraafiku tõttu vahele.

Tiia Pärtelpoeg andis lubaduse, et kui tal pisutki elu ja tervist on, korraldab ta kodukandipäevi veel vähemalt paarkümmend suve!

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus