130 aastat tagasi peatus Jõgeval esimene rong

Jõgeval oli eile pidupäev: tähistati 130 aasta möödumist päevast, mil siin peatus esimene rong. Juubeliüritused avati kultuurikeskuses, mille juhataja Airi Rütteri sõnul peeti nendega meeles korraga kolme tähtpäeva: 130 aastat raudteed Jõgeval, Eesti taasiseseisvumise 15. aastapäeva ning viie aasta möödumist sellest, kui renoveeritud kultuurikeskus avati.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev rõhutas, et raudtee pani aluse Jõgeva linna tekkimisele ja arengule. Kuid tema sõnul on raudteel ka õnnetum tähendus aegadest, mil siit viidi inimesi “üheotsapiletiga” vägisi külmale maale.

Ülevaate raudtee ajaloost ja tähendusest tegi ajalooõpetaja Eino Veskis. Edasi järgnes kultuurikeskuses debatt “Raudtee turvaline ülekäik täna ja homme”, millest Vooremaa loodab kokkuvõtte teha järgmises numbris. Maha peeti ka võistkondlik dreziinivõidusõit.

Juubeliürituste kulminatsiooniks oli rongi ja külaliste vastuvõtt Jõgeva raudteejaamas ning sellele järgnenud pidu raudtee ääres. Kui rong ja külalised olid Tartu poole teele saadetud, mindi rongkäigus kultuurikeskuse parki, kus õhtul sai Kukerpille kuulata ja tantsu keerutada.

JÜRI LEESMENT

blog comments powered by Disqus