100-aastane Linda Helm alustab hommikut meesaiaga

Eile jõudis sajanda sünnipäevani Kuremaal elav Linda Helm, kelle pikal eluteel on kandvateks jõududeks olnud tugev töötahe, tervislikud eluviisid ja kultuurihuvi.


14. jaanuaril 1921 sündinud Linda Helmi lapsepõlv möödus Laiuse vallas Kirikukülas, mis praegu on tuntud Mõisakülana. Kaheksa-aastaselt asus ta õppima kohaliku õigeusu kiriku juures asunud neljaklassilisesse kooli. Edasi jätkus koolitee Laiusel hoones, milles praegu paikneb Õlemuuseum.
Teise maailmasõja aastatesse jäid elu ja töö Tallinnas ning esimene abielu. Kui punaväelased Tallinna pommitasid, tuli varju otsida Laiuselt. Pärast sõda sai töökohaks Laiuse meierei. 1949. aastal abiellus Linda sepp Johannes Helmiga. 1950. aastal koliti elama Kuremaale sepikoja majja.
Algul töötas Linda laohoidjana Jõgeva näidissovhoosile kuulunud Kuremaa õppemajandis ja hiljem Kuremaa sovhoostehnikumis.
Linda Helm on laulnud nii Laiuse kui ka Kuremaa kultuurikollektiivides, harrastanud rahvatantsu. Palju aega on ta pühendanud koduaia korrashoidmisele. Hobiks on olnud käsitöö.
Enda elust jutustades toonitas ta, et pitsi viina pole ta kunagi võtnud. Igal hommikul sööb aga proua Helm saia meega. Kui silmad lubasid, luges Linda Helm hoolega ajalehti ja süvenes eriti põhjalikult maakonnalehte Vooremaa.
Kõik Linda Helmi neli poega õppisid elektrikuks. Ivo Helmi võib sageli näha elektritöid tegemas Kuremaa lossis ja teisteski hoonetes. Ta on tuntud ka andeka harrastusfotograafina.
Lapselapsi on Lindal üheksa, lapselapselaste üleslugemiseks kahe käe sõrmedest ei piisa.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus