10 Olümpiastardi sari tõi võistlustulle kõige nooremad

Uue kergejõustikulootusena kerkis tüdrukute nooremas rühmas (snd 1993 ja hiljem) esile Liisa Metsla, kes võitis ülekaalukalt nii 40 m sprindi, 45 m tõkkejooksu kui kaugushüppe (tulemused vastavalt 6,1; 8,0 ja 4.05). Liisa õpib Jõgeva Gümnaasiumis ja harrastab kergejõustikku Piret Kolli juhendamisel. Kolme ala kokkuvõttes järgnevad Liisa Metslale Liivika Sokk (Laiuse PK), Eleri Pütsepp ja Pille Arro (mõlemad Voore PK).

Tabiveres tublid jooksjad

Ka poiste nooremas rühmas läksid kõik kolm esikohakruusi ühele võistlejale – Tabivere poisi Kristjan Rosenbergi võidutulemused olid 6,0; 7,6 ja 4.30. Sprindis ja kaugushüppes pakkus talle teravat konkurentsi Karli Kütt (JG) tulemustega 6,1 ja 4.26. Ent kolme ala kokkuvõttes on Kristjan Rosenbergi järel teine Hugo Manguse (JG), seda tänu tublile tõkkejooksule.

Poiste vanemaski rühmas (snd 1991-1992) võttis kõik kolm esikohta Tabivere poiss, seekord Indrek Reisberg ning tema tulemused olid üsna muljetavaldavad: 40 m sprint 5,5, 45 m tõkkejooks 7,1 ja kaugushüpe 5.23. Kõigil aladel oli teine Enno Eller Palamuse Gümnaasiumist.

Kõige enam osavõtjaid oli tüdrukute vanemas rühmas ning seal oli ka konkurents tihedaim. Märkimisväärseim tulemus tuli Birgit Leegenilt (PÜG) kaugushüppes, 4.88 oleks ka TV 10 Olümpiastarti vabariiklikus finaalis taganud kindla finaalikoha. 40 m sprindi võitis 5,8-ga Triinu Tõnisson (Tabivere G) ja 45 m tõkkejooksu 8,2-ga Eva Orupõld (JG).

Kokkuvõttes juhib Eva Orupõld, talle järgnevad Triinu Tõnisson ja Kristi Välbe (Laiuse PK).

Koolidest asus peale I etappi ülekaalukalt juhtima mullune võitja Tabivere Gümnaasium, teine on Palamuse Gümnaasium ja kolmas Jõgeva Gümnaasium.

Järgmine etapp laupäeval Laiusel

Väljaspool arvestust proovisid oma vormi ka olümpiastardi vanusest välja kasvanud kergejõustiklased, kes valmistuvad kuu lõpul toimuvateks Eesti noorte mitmevõistluse meistrivõistlusteks. Ivar Saar hüppas kaugust 6.32 ja jooksis 45 m tõkkeid ajaga 6,7, Mihkel Saks ületas kaugushüppes esimest korda 6 meetrit (6.03) ja sai tõkkejooksus ajaks 6,8. Tütarlaste B-klassis jooksid hästi tõkkeid Minna Kuslap ja Maarja Pärs, ajad vastavalt 7,5 ja 7,7. Kõik neli kuuluvad spordiklubisse Contra.

TV 10 Olümpiastarti Jõgevamaa võistlussari toimub spordiklubi Contra eestvedamisel kuuendat aastat, võistlusi toetab Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp ja pärast paariaastast vahet jälle AS Põltsamaa Felix.

Väikestel kergejõustiklastel oli saadud auhindade ja lastepäraste diplomite üle väga hea meel. TV 10 Olümpiastarti järgmine etapp on eeloleval laupäeval Laiusel, kus teivashüppevõistluse Laiuse Toigas raames selgitatakse ka Olümpiastardi sarja paremad teivashüppajad.

HENDRIK LINDEPUU

blog comments powered by Disqus