Werol sai väljaspool Tallinna asuvatest ettevõtetest esimesena e-sertifikaadi

E-sertifikaati tähistav märk trükitakse AS Werol Tehased toodetavate toiduõli Oliivia, salatiõli ja küüslauguõli pudelitele. Kui tarbija näeb pakendil sellist märki, võib ta kindel olla, et toode on tõesti sellise suurusega pakendis, nagu turul välja kuulutatud. “Nii hakkavad ostjad kaupa ja selle tootjat rohkem usaldama,? lausus Metroserdi juhatuse esimees Ain Noormägi.

AS Werol Tehased on esimene e-sertifikaadi pälvinud ettevõte väljaspool Tallinna.

Noormägi kinnitusel on Werolile sertifikaat välja antud põhjusel, et firma kinnispakkide vastavuse kontrolli ja täitekoguste tagamise süsteem vastab Euroopa Ühenduse nõukogu e-märgistusega kinnispakendeid käsitlevatele direktiividele ja standardi nõuetele.

E-sertifikaadi taotlemiseks tehti ASis Werol Tehased pidevat tööd, mille eestvedajaks oli ettevõtte laboratooriumi juhataja Tiina Kukk. Põhjalikumad ettevalmistused sertifikaadi saamiseks kestsid alates septembrist. Vajaliku tunnistuse väljastamiseks pingutasid hoolega pakendamistsehhi operaator Eduard Roop, müügi- ja kvaliteedijuht Rainer Rammselg ja keemik Kaari Helstein.

ASi Metrosert töötajad külastasid aktsiaseltsi Weorol Tehased kahel korral. ?Põhjalik tutvumine on normaalne, sest ega e-sertifikaati väljastata kergekäeliselt,? ütles Noormägi

ASi Werol Tehased juhatuse liikme Helmo Hainsoo sõnul suurendab e-sertifikaat firma võimalusi toodangu ekspordiks. ?Praegu müüme õli Soome, Lätti ja Leetu. Nüüdsest võib välisturg meile veelgi rohkem avarduda. Kaubapakkumist tasub kaaluda ka Venemaa turul, kus ollakse ehk eriti huvitatud meie uudistootest küüslauguõlist,? tõdes Hainsoo.

1919. aastal loodud Kaalude ja Mõõtude Kojast välja kasvanud Metrosert säilitab ja arendab riigietalone, taatleb mõõtevahendeid, sertifitseerib juhtimissüsteeme ja tooteid.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus