Vudila Hõbekalal püüti välja priske latikas

Kaiavere järvel toimunud traditsioonilisel kalapüügipeol “Vudila Hõbekala 2018” püüdsid mitut põlvkonda esindanud võistlejad kokku 90, 664 kilogrammi kala. Võimalus oli nautida ka meelelahutust ja omandada teadmisi turvalisusest.

“Vudila Hõbekala 2018” avakõned pidasid Tartu vallavanem Jarno Laur ja Vudila mängumaa rajaja Kajar Lember. Päeva juhtis Rait Prits. Kalapüügivõistlusele oli registreerunud 227 osalejat, pealtvaatajad oli üle saja.

Võistluse peakorraldaja Mart Tootsi sõnul said kalapüüdjad kõige rohkem kätte särge, aga ka ahvenat ja kiiska. “Suurim kala oli 450 grammi kaaluv latikas, mille püüdis Eve-Ly Saksakulm. Kalad, mida võistlejad kaasa ei võtnud, annetati Elistvere loomapargi asukatele.”

Lisaks kalapüügivõistlusele toimus ka jääaukude puurimise võistlus “Vudila Välekäsi”, kus oli nelikümmend  osalejat. Mehed pidid puurima kaks, naised ühe augu. Esikoha saavutas meestest Margus Mosov ajaga 10,56 sekundit, teiseks tuli Denis Manov 10,69 ja kolmandaks Raimo Tammel 10, 97 sekundiga.

“Tänavusel “Hõbekalal“ oli rikkalik auhinnalaud ning väga uhke loosiauhind. Maarja-Magdaleenas asuvas osaühingus Lingalaid valmistatud paat meelitab alati rohkem rahvast ja siis tulevad võistlema ka need, kes muidu aktiivselt võistluspüügiga ei tegele,” märkis Mart Toots.

Päästeamet korraldas demonstratsioonesinemise, kus räägiti jääohutusest ja näidati, kuidas käib pinnaltpäästmine, kui inimene on läbi jää vajunud. Vudila maskotid vutid lõbustasid võistlejaid enne starti ja pärast kalade kaalumist. Laste jaoks oli bistroos mänguala koos näomaalijaga. Väljas oli väike kelgumägi ja Saadjärve Jahtklubi Puhkekeskus oli toonud rahvale kasutamiseks kohale tõukekelgud.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus