Vooremaa viburada tähistas laupäeval sünnipäeva

Laupäeval kogunes Vooremaa viburajale Väljaotsal üle 100 vibusõbra. Sündmusi, milleks kokku tuldi, oli lausa kolm – peeti klubide karikasarja viimane, 9. etapp, Vooremaa vibukarikasarja viimane, 5. etapp ja tähistati Vooremaa viburaja 3. sünnipäeva.


Laskmisformaat oli välivõistlustest üks raskemaid – Hunter, kus pikim laskmiskaugus küündis 70 jardini ehk 64 meetrini. Ka laskmistingimused ei olnud lihtsad – vihm oli matid läbi leotanud ja laskmislehtede alumine pool tuli kiire läbivettimise vältimiseks varustada kilega.

Võistluste alguseks klaaris ilm siiski ära, päike piilus välja ja ühe lühikese vihmasabina järel kaunistas viburada vikerkaar.

Võistlejaid oli kohal nii Saarest kui Läänest, Tallinnast ja Valgamaalt, kohalikest vibusõpradest rääkimata. Kokku asus võistlustulle 90 vibulaskjat vanuses 9–65 eluaastat, paljudest erinevatest vibu- ja vanuseklassidest. 

Vooremaa klubist võistles klubide karika viimasel etapil 15 osalejat ja võideti 7 medalit: Katrin Põdra (AFBH R) esikoht, Tanel Tõnts ja Ruben Klein (mõlemad CMFU klass) esimene ja teine koht, Karl Ilves (CMLB) kolmas koht, Kerttu-Helena Pau (JFBH R) teine koht, Hanna-Liisa Kallas (JFLB) esikoht ja Karl-Matthias Pau (JMFU) esikoht.

Väga tublilt esines  Marju-Ly Kaarjärv, kes oma esimesel nii suurel võistlusel veel medalikonkurentsi ei tõusnud. Ka meie pikkvibu juuniorid poisid, kes samuti esimest korda nii pikki distantse lasid, pidid seekord leppima kohtadega alates neljandast. Küll on neil nüüd oma nimi  – Team Tuttpütid. Seda populaarseks muutunud soengu tõttu. 

Ametlikku protokolli veel väljas ei ole, aga hinnanguliselt platseerus Vooremaa meeskond klubide karikasarjas 7. kohale. 15 Eesti klubi hulgas ei ole see sugugi halb, arvestades esineliku (Kajamaa, Tartu, Tallinna Sagittarius ja Lääne Vibulaskjad) pikaajalist kogemust ning suurt klubiliikmete arvu.

Vooremaa vibukarikal, mis ka sel aastal oma 3. verstapostini jõudis, antakse välja 20 karikat. Rõõm on märkida, et enamik neist jäid koduvalda. Kuna rahvast oli rajal palju, päev venis pikaks ja ka punktide kokkulugemine võttis oma aja, toimus autasustamine seekord autotulede valgel. 

Sünnipäevatort, kus askeldas kolm meie vapilooma, rebast, jõuti lahti lõigata ja ära süüa siiski veel päevavalguses. Viperusi juhtus ka – ootamatu tormi-iil murdis vibulaskjatele varju andma pidanud telgi maha, seetõttu toimus nii tordisöömine kui hiline autasustamine lageda taeva all. Vooremaa vibukarika auhindade väljaandmine nihkub sisehooaja algusesse.

Välishooaja lõppu on jäänud veel ekstreemne Kuukulguri öine võistlus Kajamaal, teised vibulaskmised toimuvad juba sisetingimustes.

Vooremaa viburada tänab kõiki, kes ilma trotsides kohale tulid, meid tordi ja maitsva supiga varustasid ning seni kohapeal toimunud suurimat vibuüritust rahaliselt toetasid.  Oli tore ja tegus sünnipäev!

TIINA LAURISSON

blog comments powered by Disqus