Võistluse “Kasepää kala” parim naiskalur oli talupidaja Tapikult

Laupäeval Peipsi järve jääl peetud kalapüügivõistlustel Kasepää kala” saavutas naistest esikoha Pajusi valla talupidaja Viivi Liias, kes on saavutanud edu juba mitmetel harrastuspüüdjate  võistlustel.

Kasepää valla ja Peipsi harrastuskalastajate klubi eestvedamisel  teist aastat läbi viidud võistlustel selgitati paremusjärjestus püütud kalade kaalu järgi. Kirbuõngega” püüdnud Viivi Liias sai saagiks üksteist ahvenat ning kuuskümmend kaks kiiska, mis tegi kokku 2,3 kilogrammi kala.

Kalaõnn sõltub suuresti püüdja kogemustest ja jäässe on tarvis ikka korralikud augud puurida. Puurisingi nii hoolega, et käed on praegugi väsinud,” ütles Liias. Parim naispüüdja sai auhinnaks ujuvtunked, pudeli ürdijooki ning mahlakontsentraati. 

Kala said sääsevastsete või kirbuga” püüdnud

Kalastamine jäistel veekogudel on mul ennegi hästi läinud. Kasepääl sain naistest esikoha ka möödunud aastal. Hiljutisel Voore Triibul sain hõbekarika ja Vudila Hõbekalal auhinnaks teleri. Võrtsjärve võistlusel jäid kogused tagasihoidlikumaks,” rääkis Pajusi vallas Tapikul köögiviljakasvatusega tegelev Viivi Liias, kes harrastab kalapüüki peamiselt Peipsil.

Peipsi Harrastuskalastajate Klubi juhi Tarvo Leoni sõnul oli Kasepää kalal” võimalik rohkem kala saada sääsevastse või kirbuga” püüdjatel.

Suuremad kalad näkkasid aga sagedamini nendel, kes kasutasid sikutit ja lanti. Kogukama kala ootamiseks pidi ka omajagu närvi olema,” lausus korraldaja. Ilma külmenemisest tingituna ei võtnud kala siiski kindlasti mitte nii hästi, nagu paljud lootsid,” nentis Leon.

Peipsi pakub kalamehele põnevust  ja ootusärevust rohkem kui mõni teine veekogu. Siit võib kätte saada suure kala, ilusa kala ning üllatada võib ka mõni Eestis haruldasem kalaliik,” rääkis Kasepää võistlusel kaasa löönud harrastuskalapüügi ja kalatoitude nimekas propageerija Vladislav Koržets. 

Võistlejaid ka Alaskalt

Kokku oli osalejaid ligi sada viiskümmend. Kaugemad tulijad olid Saksamaalt, Ameerika Ühendriikidest Alaskalt ning Uus-Meremaalt,” ütles Kasepää vallavolikogu esimees Aivar Anijago.

Hea oli tõdeda, et kalastamist harrastakse sageli kogu perega ning koos emade ja isadega olid püüdma tulnud ka paljud poisid- tüdrukud. Võistluse kordaminekus andsid oma panuse sponsorid erinevatest Eestimaa paikadest ja mitmed Kasepää valla elanikud,” lausus vallavanem Jüri Vooder.

Võistlust vaatamas käinud Jõgeva maavanema Viktor Svjatõševi sõnul on Kasepää kala” sündmus, mis Jõgevamaad, Peipsi järve ja Kasepää valda kalastamishuviliste hulgas veelgi populaarsemaks teeb.

Võistluse Kasepää kala 2013” edukamad kalapüüdjad

Naised

I koht Viivi Liias 2,340 kg

II koht Eha Anijago 1,100 kg

III koht Maria Krasnova  0,500 kg

IV koht Agela Pikkor 0.480

Mehed

I koht Janno Hallik 3,040 kg

II koht Ivan Aršinov 2,140 kg

III koht Siim Lokko 2,100 kg

IV koht Erki Post 1,600 kg 

Lastest

I koht Georgi Tregubov 0,920

II koht Johannes Blumbach 0,08 kg

II koht Karel Kask 0,08 kg

IV koht Kristofer-Mario Õlijas 0,06 

Augupuurimisvõistlus

I koht naistest Aivi Anijago

I koht meestest Ülo Johanson

I koht lastest Tauno-Taimar Tamm

Auguraiumisvõitlus

I koht meestest  Pavel Tregubov

Noorim osaleja Georg Tregubov

Vanim osaleja Lev Stelmakh

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus