Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased

Tänavu 20. augustil möödub 30 aastat Eesti taasiseseisvumisest, seetõttu on võidupüha tuletoojateks 1991. aastal sündinud naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased. Tuletoojad saavad 23. juunil võidupüha paraadil Paides keskväljakul president Kersti Kaljulaidilt võidutule, et see viia oma kodukanti. Võidutuled pannakse põlema Vabadussõja mälestussammaste jalamitele üle Eesti ja sealt saavad kõik soovijad seda oma jaanilõkke süütamiseks ka võtta.
Võidutuli sünnib 23. juunil kell 08.35, kui Järvamaal Müüsleri Vabadussõja mälestussamba jalamil ühendatakse eelmisel päeval Toris Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus süüdatud mälestustuli ning noorkotkaste poolt Paide Vallimäel süüdatud muinastuli.
Jõgevale toovad tule Maarja Liisa Lindre ja Ants-Erik Noormägi. Maarja Liisa Lindre võttis eelmisel aastal Jõgeva ringkonnas vastu jaoskonna juhatuse liikme rolli, sel aastal aga otsustas end proovile panna juba jaoskonna esinaisena. Maarja Liisa suhtub oma ametiülesannetesse tõsiselt ja tal on häid mõtteid, kuidas oma jaoskonna arengut veelgi kiirendada. Ants-Erik Noormägi on Kaitseliidu liige alates 2011. aasta oktoobrist Ta on olnud kohusetundlik ja distsiplineeritud kaitseliitlane, osalenud Kaitseliidu väljaõppes, õppustel ja spordiüritustel. Aastaid on Ants-Erik olnud asendamatu liige Kaitseliidu suvepäevade võrkpallivõistkonnas.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus