Viljandimaa mittetulundusühingud huvituvad Jõgevamaa kogemustest

Voorel asuvas Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskuses said naabermaakonna kolmanda sektori esindajad ülevaate töötute rehabilitatsioonist. Suurt huvi pakkus neile kord, kus toimetulekutoetuse saamiseks tuleb töötul oma tööoskusi hoida ja täiendada, tegeldes selleks tööharjutustega.

Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskuse juhataja Märt Jallakas rääkis Viljandimaa külalistele kohalikul algatusel loodud asutusest, selle eesmärkidest ja igapäevatööst. Muu hulgas rääkis ta sellestki, et seitsmes omavalitsuses, kelle koostöö tulemusena aktiviseerimiskeskus tegutseb, peavad töötud toimetulekutoetuse saamiseks töötubades tööharjutusi tegema. “See on vajalik, et püsiks ja süveneks motiiv tööd teha, ennast arendada, uut õppida ja kindlate kohustustega harjuda, ” selgitas ta.

“Minu arvates on toimetulekutoetuse maksmise sidumine tööharjutuse kohustusega igati hea idee. Selle juurutamisel on aga kindlasti vajalik omavalitsuste toetav suhtumine,” ütles Karksi Kultuuriseltsi juhatuse esimees Anne Kaljumäe.

Viljandimaa delegatsioon tutvus ka Kamari Haridusseltsi tegevusega ja käis ekskursioonil Jõgeval Betti Alveri Muuseumis ja Saarel Kalevipoja muuseumis.

“Me tulime Jõgevamaale vaatama, kuidas siinsed aktiivsed MTÜ-d on oma tegevust korraldanud ja missugused on nende kogemused projektide elluviimisel. Väga palju on õppida siinsete mittetulundusühingute oskustest erinevatest allikatest raha taotleda,” märkis Viljandimaa Arenduskeskuse konsultant Hanna Jõgi.

“Mulle jäi väga hea mulje Jõgevamaa omavalitsuste ja mittetulundusühingute omavahelisest koostööst, milles mõlematel organisatsioonidel oma roll,” ütles Karksi Kultuuriseltsi juhatuse liige Helve Joon.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus