Vastu uuele kooliaastale

Eilse teadmistepäevaga startis uus kooliaasta. Elu läks taas kihama, sest teedel ja tänavatel on liikumist märksa enam kui kuumadel suvepäevadel. Tänases lehes oleme haridusteemadele pühendanud neli lehekülge, sest kõik, mis puudutab koolielu, on hetkel vägagi aktuaalne.
On siis teemaks üldharidus, kõrgkoolide rahastamine, õpetajate palgad või eestikeelsele haridusele üleminek.
Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ütleb tänases intervjuus maakonnalehele, et alanud kooliaastat iseloomustavad kaks suurt lootust, mis erinevad tavapärastest õppeaastasoovidest: soovime, et Ukraina võidaks sõja ning loodame, et koroonaviirus ei tule enam kimbutama. Ja me kõik oma igapäevase käitumisega saame kaasa aidata mõlemal rindel.
Sama rõhutavad ka maakonnas nõu pidanud kõrgkoolide rektorid, et hariduse kvaliteet on nii meie julgeoleku, demokraatia kui tuleviku garantii.
Hariduse olulisus peab meil olema igapäevaselt mõtetes ja tegudes ning puudutama igat inimest. Sest Eesti on nii väike maa ja inimressurss on meie ainus vara, kus meil ei ole võimalust kedagi maha jätta.
Et selle kõigega aga edukalt toime tulla, peame alustama õpetaja ja tema töö väärtustamisest. Iga päev elu õpetajana näitleja rollis lavale õpilaste ette astuv õpetaja väärib parimal tasemel tunnustamist ja tasu töö eest.
Seda tagades, ei pea me muretsema õppeaasta eel täitmata töökohtade või läbipõlenud inimeste pärast. Uueks, alanud kooliaastaks selleks kõigile lootust ja usku.

blog comments powered by Disqus