Varasemad stipendiaadid aitasid uusi

Palamuse kirikus kõlasid üleeile kaunis kitarrimuusika ja laul: Märt Jallakase mälestuskontserdil astusid üles Palamuse vallast pärit noored muusikud kitarrist Saskia Kiting ja laulja Anni Zimmermann, keda saatis kitarril Karmo Toome. Heategevuskontserdil tehtud annetused aitavad välja anda järgmise Märt Jallakase nime kandva kultuuristipendiumi.


Palamuse kunagise vallavanema, suure kultuurisõbra Märt Jallakase mälestuskontserte korraldab Palamusel tegutsev MTÜ Look ning need on toimunud 2008. aastast alates. 2010. aastast on MTÜ andnud kontsertidel kogutud annetusrahast välja Märt Jallakase nimelist kultuuristipendiumi. See on mõeldud Palamuse vallast pärit noortele kultuurialaste õpingutega seotud kulude katmiseks.

Ka pühapäevasel kontserdil üles astunud Anni Zimmermann ja Saskia Kiting on pälvinud Jallakase nimelise kultuuristipendiumi: Anni 2012. ja Saskia 2014. aastal. Nad õppisid tollal vastavalt Jõgeva muusikakoolis ja Elleri-nimelises Tartu muusikakoolis. Lisaks neile on kaheks aastaks mõeldud stipendiumi saanud Jõgeva kunstikooli õpilased Liina Seppa (2010) ja Kaarel Vaakmann (2016).

Hea tõukejõud 

„Kui Anni oli stipendiumi saades Jõgeva muusikakooli flöödiõpilane, siis peatselt asub ta Elleri-nimelises Tartu muusikakoolis klassikalist laulu õppima. Saskiast, kes stipendiumi saades õppis veel Elleri-koolis, on nüüdseks saanud aga Eesti muusika- ja teatriakadeemia tudeng. Loodetavasti on meie poolt välja antav kultuuristipendium olnud üheks tõukeks, mis on innustanud neid noori muusika alal edasi pürgima,” sõnas MTÜ Look eestvedaja Arne Tegelmann.

„Kui kuus aastat tagasi kultuuristipendiumi sain, oli see mulle ja mu perele päris suur üllatus,” meenutas Anni Zimmermann. „Ja abi oli sellest ka päris palju: stipendium kattis mu kahe aasta õppemaksu muusikakoolis.”

Kui stipendiumi sai Anni omal ajal flöödiõpinguteks, siis pühapäevasel kontserdil otsustas ta siiski üles astuda lauljana.

„See ei tähenda, et ma flööti üldse enam ei mängiks,” kinnitas Anni. „Mängin ikka, näiteks Jõgeva muusikakooli rahvapilliansamblis Tuustar kaasa lüües. Ka MTÜ Sokuturi eestvedamisel tänavu suvel Palamusel välja toodavas noortemuusikalis „Kullaketrajad” saab mind saateansamblis flööti mängimas näha-kuulda. Edasi õppima otsustasin siiski minna laulmist, sest viimasel ajal on see mulle südamelähedasemaks saanud. Olen mitu aastat kaasa löönud Karmo Toome juhendatavas Palamuse laulustuudios. Kaalusin kaua, kas valida Elleri-kooli rütmimuusika- või klassikalise laulu osakond, ning otsustasin lõpuks viimase kasuks. Klassikalise laulu baasilt võib tulevikus ka teisi stiile viljelda.”

Järgis eeskuju

Anni tõdes, et klassikalise laulu kasuks otsustada aitas tal ka mitme omakandi noore eeskuju: näiteks Palamuselt pärit Kadri Tegelmann ja Rasmus Kull on ju laulu alal päris kaugele jõudnud. Olgu siinkohal öeldud, et Anni Zimmermann lõpetas kuu aega tagasi kuldmedaliga Palamuse gümnaasiumi, nii et teda ihanuks oma sisseastujate hulgas näha ka paljud teised koolid.

Saskia Kiting õpib muusika- ja teatriakadeemias klassikalist kitarri Heiki Mätliku käe all. Kolm õpinguaastat on tal seljataga, üks veel ees. Saskia kinnitas, et õpingud on läinud edukalt. Kuu aega tagasi osales ta ka Tallinnas toimunud kitarrikonkursil. Auhinnakohale ta seal küll ei tulnud, sest tase oli väga kõrge, ent kasuliku kogemuse sai ikkagi.

Kogemusi on ta omandanud ka kitarripedagoogina tegutsedes: ta on juba viis aastat olnud Tallinna-lähedase Rae huvialakooli õpetaja.

„Usun, et jätkan õpinguid ühel või teisel viisil ka siis, kui muusikaakadeemia läbi saab,” ütles Saskia Kiting.

Pühapäevasel kontserdil kogutud annetused aitavad MTÜ-l Look anda sügisel välja järjekordse, nüüd siis juba viienda Märt Jallakase nime kandva kultuuristipendiumi. Seega võib öelda, et kaks varasemat stipendiaati aitasid uue stipendiumi jaoks raha koguda.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus