Väliskülalised Põltsamaa muusikakoolis

Paljude viiuliõpikute autor ja tuntud viiulipedagoog Natalia Tati?t?eva kontaktid Põltsamaa muusikakooliga said alguse siinsete suvekoolide sidemetest. Nüüd oli ta Põltsamaal juba kolmandat korda. Nii nagu kahel varasemal aastal, tuli ta seekordki siia koos oma õpilastega. Seekord otse Pariisist rahvusvaheliselt konkursilt, kus üks tema kahest õpilasest ka konkursi laureaadiks tuli.

Sedakorda oli Moskva viiulipedagoogi külaskäigul aga isemoodi eesmärk. Nimelt oli Eesti Muusikakoolide Liit otsustanud kasutada võimalust jagada tuntud viiulipedagoogi kogemusi võimalikult paljudele. Nii andiski Natalia Tati?t?eva Põltsamaa muusikakoolis kevadise koolivaheaja kahel viimasel päeval koolituse üle Eesti siia kogunenud paarikümnele viiulipedagoogile. Ühtlasi korraldati ka mõned lahtised tunnid. Moskvalanna andis viiuliõpetajatele kasulikku nõu ning rääkis ka oma tööst ning tema õpilased andsid kontserdi. Kontsertmeistriks oli palutud Viimsi muusikakooli pedagoog Kairi Sakkos-Vavilov. Põltsamaa muusikakoolile kinkis Natalia Tati?t?eva ka noodimaterjali. “Oli huvitav ja värskendav kohtumine. Et esmaspäeval on tulemas aga lätlased, siis vene keelt unustada ei saa,” märkis muusikakooli direktor Anne Kaus.

Kuldiga muusikakoolist Lätimaalt on tulemas kaheksateist õpetajat ja viisteist õpilast. Sidemed on pärit ajast, mil kooli sümfoniettorkester Urmas Mägi juhatusel seal kontsertreisil käis. Tulekupäeval on plaanis külaliste ja põltsamaalaste ühiskontsert. Kuldiga õpetajatele ja õpilastele tutvustatakse ka linna ja siinseid võimalikke kontserdipaiku ? lossihoovi, kirikut, kultuurikeskust.

Loodetavasti on kahel koolil võimalus vahetada omavahel nii kogemusi kui ka noote ning pidada plaane edaspidise koostöö asjuski.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus