Valimistele tagasi vaadates

Kõiki neid ja paljusid teisi tublisid inimesi, kes sellesse nimekirja üritasid pääseda, on ka maakonnakeskuses Jõgeval vähemal või rohkemal määral kuulda ja näha olnud. Mõnda üsna sageli, mõne kuulus vari vilksatas enne valimisi rahvarohkematest kohtadest läbi, mõni saatis lihtsalt pildi postkasti.

Eks see, kuidas ja kellele Riigikogus raha jagatakse, ole igaühe jaoks oluline: kas maale või linna, nõrgematele või tugevamatele. Oluline on ka see, kas jagajad kohtadel koostööd teevad ja ennast kohaliku eluga kursis hoiavad.

Marika Tuus on Jõgeval tuntud nii teo kui näo poolest ja tahaks loota, et see koostöö meeldivas suunas jätkub. Jõgeva- ja Tartumaal elevust tekitanud Peeter Võsa oli tuhandete lemmik ja oluliseks abiks Keskerakonna ainukese ringkonnamandaadi vormistamisel. Tundes tema kanget iseloomu ja võib-olla paljude jaoks üllatuslikku tõsidust, loodan, et ta jätkab poliitikas. Seda on ta ka juba avalikult välja öelnud. Valimisturistiks teda pidada ei tasu.

Seda meeletut tööd, mida saadikukandidaadid kampaania käigus tegid, võib ainult imetleda. Kohtumisi oli ringkonna eri paigus lugematul arvul ja kõik kodanikud, kellel vähemasti Keskerakonna saadikukandidaatidelt midagi küsida või pärida oli, said võimaluse seda teha. Usinalt liikusid ringi ka Rahvaliidu saadikukandidaadid, samuti tegid agarat ?välitööd? Ene Ergma ja Kalev Vapper IRList. Reformierakondlast Igor Gräzinit mul küll kohata ei õnnestunud, aga ehk ei leidnud ma ise vastavaid kohtumispaiku üles. Seevastu peaministri populaarsuse kuma kandus küll igasse ringkonda ja seda võib ka Reformierakonna üldise edu pandiks pidada.

Kallid saadikud! Kuigi interneti ja ajalehe vahendusel on võimalus tarku mõtteid välja öelda ja tehtud töid ära nimetada, leidke ikka aega ennast ka kohapeal näidata. Ei ole midagi, mis asendaks näost näkku, silmast silma kohtudes tekkinud kontakti. Kohtumiseni Jõgeval!

HELI RAEVALD,
Keskerakond

blog comments powered by Disqus