Valdade suvemängudel võistlesid edukamalt Tabivere ja Palamuse sportlased

Kosel peetud Eesti valdade suvemängudel kaitsesid Jõgevamaa omavalitsuste au kõige paremini Tabivere ja Palamuse valla sportlased.

Valdade suvemängude üldarvestuses saavutas ligi seitsmekümne omavalitsuse hulgas Tabivere vald 19. koha. Võidukamaks selle piirkonna sportlaseks osutus Marje Raudsepp, kes veteranidest tuli teiseks jalgrattasõidus 12 kilomeetri distantsil.

“Mu sportlik vorm on alati hea ja spetsiaalselt ma treenima ei pea, sest sõidan jalgrattaga koju ja tööle,” ütles Raudsepp. Kokkuvõttes oli Tabivere valla võistkond jalgrattakrossis  kuues. 7.-8. koha pälvis aga mälumängu võistkond koosseisus Ülo Nõlvak, Viktor Trink, Toivo Punga, Rein Annuk ja Kaljo Talvi.

Rohkesti kogusid medaleid ka Palamuse valla võistlejad, kes kokkuvõttes 22. kohale jõudsid. Neidudest sai 1500 meetri jooksus I koha Krista Vestel ja neljanda koha Kristi Unt. Naistest oli 800 meetri jooksus võidukaim Helena Laumets, kes finišeerus esimesena ka 1500 meetri jooksus. Noormeestest tuli 400 meetri jooksus kolmandaks Rauno Laumets ja 1500 meetri jooksus neljandaks Eno Vahtra. Enno Eller viskas aga kolmanda koha vääriliselt oda.

Meestest saavutas 5000 meetri jooksus esikoha Viljar Vallimäe ja kolmanda koha Eeri Vahtra.

“Jalgrattasõidus saime aga 22 valla hulgas kümnenda koha, kusjuures individuaalselt oli Erki Pütsep kolmas, Kristian Neemla teine, Jaak Kukk neljas. Võistkonda kuulusid ka Mart Koll ja Indrek Õim. Mälumängumeeskond, kuhu kuulusid Urmas Astel, Villu Reiljan, Enne Tukka, Mattias Viljamaa ja Jaanus Järs,  jäi aga viieteistkümnendaks,” rääkis Palamuse valla spordielu eestvedaja Ellen Kliiman.

Palamuse valla spordiveteranidest oli parim 800 meetri jooksus kolmandaks tulnud Kaido Saar.

“Spordijuht Toomas Rosenberg Tabivere ja Ellen Kliiman Palamuse vallast tegid põhjalikku tööd võistkondade moodustamisel ja ettevalmistamisel, mis võimaldas suvemängudel häid tulemusi saada, ” märkis Jõgevamaa Spordiliit Kalju tegevjuht Uno Valdmets.