Vajalikud puitesemed saab tellida ka Mustveest

 

Mustvee ja lähiümbruse elanikud saavad maju või kortereid korrastades vajalikud puidust uksed, aknad, mööbli, väravad ja trepidki tellida oma linnast, osaühingust Puutööd.

Ettevõtte juht ja omanik Kalju Madaloja ütles, et suurem töö, mida ta Mustvee linnas on teinud, oli Betaania koguduse uue kiriku sisustus. Koguduse pastor Paul Gill käis firmas läbi rääkimas ja tellis kõik vajaliku. Kõik puidust valmistatu kirikus ehk pingid, rist, kantsel, rõdupiirded ja trepid on kohaliku firma töö. Gill jäi tehtud tööga rahule ja on ka edaspidi Madaloja klient. 

Põhiliselt tellitakse uksi ja mööblit

Mustvee linnaraamatukogule riiulite ja muu vajaliku valmistamiseks aga kohaliku firma poole ei pöördutud ega küsitud pakkumistki. Küllap riigihankel osalenud ei teadnudki, et linnas taoline ettevõte tegutseb.

Kalju Madalojal on firmas tööl veel üks abiline, kahekesi  tullakse tellimustega toime. “Praegu teeme uksi, siis jälle mööblit, vahelduseks ka treppe. Kes ust tahaks tellida, peaks arvestama sellega, et järgmisel kuul saab kätte, pikka järjekorda meil pole,” lisas ta.

Liimpuidu ostab mees enamasti Põlvast, aga ka mujalt Eestist. Seni pole toorme hankimisega probleeme olnud.

Ehitusbuumi aastatel oli ka Puutöö meestel rohkem tööd. “Valmistasime aastas umbes 50 treppi. Need läksid igale poole üle riigi, mõned viidi ka Soome ja Rootsi. Enamik jäi siiski kodumaale,” rääkis Madaloja. Ka praegu tellitakse treppe, kuid neid ei tule enam nii palju valmistada.

“Uusi maju ehitatakse väga vähe, treppe tellitakse ka renoveeritavatesse hoonetesse,” rääkis meister.  Laienemisplaane ettevõttel praegu pole. Enamasti tulevad tellimused eraisikutelt, need tööd suudavad mehed praegu kenasti mõistliku ajaga valmis teha. 

Pärit tislerite dünastiast

Kiviõlist pärit tisleriks õppinud mees abiellus ja nii ta Mustveesse sattuski. “Meil on lausa tislerite dünastia, ka minu vend ning onu on seda tööd õppinud ja peavad sama ametit. Minu pojad aga enam seda ametit ei õppinud,” rääkis mees. Tema kaks poega tunnevad küll puutööd ja on isa firmas ka aidanud, kuid mõlemad tegutsevad hoopis IT-alal.

18 aastat töötas Madaloja Kungla kolhoosis tislerina, siis tegi oma firma. Mees rajas puidutöökoja hoone nii, et tulevikus, kui ta enam töökoda ei pea, võib ta majale  vaheseinad ehitada ja seal elama hakata.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus