Vabaerakonna esikandideerijad Märt Meesak, Elo Lutsepp, Tauno Kure

Riigikogu valimistel juhivad Vabaerakonna nimekirja Jõgevamaal ja Tartumaal Märt Meesak , Elo Lutsepp ja Tauno Kure.

Nimekirja esinumber, Konguta vallavolikogu esimees Märt Meesak kandideeris 2011. aastal riigikokku üksikkandidaadina, kogudes 294 häält. Meesak on Kaitseliidu Elva üksikkompanii ja Tartu maleva juhatuse liige.

Elo Lutsepp on lõpetanud Jõgeval keskkooli. Aastatel 1980-1982 töötas Jõgeva rajooni kultuurimajas metoodikuna. 1984 lõpetas Lutsepp Tallinna pedagoogilise instituudi kultuuritöö erialal ja 1990 Tartu ülikooli ajaloolasena, spetsialiseerudes kunstiajaloole. 2006 kaitses ta kunstiakadeemias magistrikraadi.

Elo Lutsepp töötab SA Eesti Vabaõhumuuseum maa-arhitektuuri keskuse juhatajana ja on kultuuriministeerimi arengukava “Maa-arhitektuur ja -maastik” elluviija.  Vabaerakonna ja selle algatusrühmaga ühines Lutsepp möödunud suvel. Lutsepa ja tema pere maakodu on Jõgeva vallas Palupere külas.

Tauno Kure elab Jõgeval ja töötab Järvamaal Konesko tehases mehhaanik-automaatikuna.

Veel kandideerivad Vabaerakonna nimekirjas Jõgeva- ja Tartumaal riigikokku põllumajandusettevõtja, TÜ Kaarli juhatuse esinees ja Vara vallavolikogu liige Madis Avi, Ülenurmes elav koolitaja Katrin Hauk, väikeettevõtja Valeria Kaljuorg Elvast, Kambja vallas tegutseva Liivimaa Viljad OÜ juhatuse liige Heino Kaljurand, Tartu ülikooli emeriitprofessor Raik- Hiio Mikelsaar, Palamuse vallast pärit Viru vangla jurist Ago Rillo, jurist ja Eesti juhtiv Hiina asjatundja Märt Läänemets. 

Vabaerakonna  üleriigilises nimekirjas on Märt Meesak kaheksandal, Elo Lutsepp kaheksateistkümnendal, Märt Läänemets kolmekümne esimesel, Tauno Kure neljakümne neljandal, Madis Avi viiekümne kuuendal, Katrin Hauk kuuekümne kaheksandal, Valeria Kaljuorg kaheksakümnendal, Heino Kaljurand üheksakümne esimesel, Raik-Hiio Mikelsaar sajandal ja Ago Rillo saja kümnendal kohal.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus