Vabaduse väljaku sillutisematerjali tarnitakse ka Jõgeva firmast

Tallinna Vabaduse väljaku rekonstrueerimistööde üheks teostajaks valiti riigihankel ka Jõgeva firma Kivikuvand. Kolmandat aastat tegutseval graniidile ja marmorile spetsialiseerunud ettevõttel jätkub tööd mitmetes teisteski Eesti linnades.

Vabaduse väljaku kaasajastamiseks tarnib Kivikuvand  Soome ettevõttes Loimaan Kivi valmistatud plaate, mille pikkus on 3, laius 1,2  meetrit ning paksus 14 sentimeetrit. Üks plaat kaalub  1,3 tonni.  Plaatide väljanägemine ja struktuur määrati kindlaks hanketingimustes. Et tugevas konkursis hankel edukalt osaleda, tuli osaühingul Kivikuvand  teha materjalide laborianalüüse ja teisigi uuringuid.

Tööd Saaremaast Virumaani

Mitmeid tellimusi esinduslikele objektidele sai Kivikuvand ka eelmisel aastal. Praegu tarnitaksegraniiti Pärnu kesklinnas paikneva Aida kvartali väljaehitamiseks. Mitmed koostöölepingud on  ettevalmistamisel. Parkide  rajamisega seonduvalt kestavad läbirääkimised Maardu ja Kohtla-Järve linnavalitsusega, koostöö on alanud Kuressaare ja Võru linnaga ja Räpina vallaga.

„Meie tegevus ei piirdu tarnimisega. Anname ka nõu materjalide paigaldamiseks ja kokkusobitamiseks,” rääkisid Kivikuvandi juhatuse esimees Marek Saksing ja tegevjuht Andrus Sibul.

Tõsine huvi Hiina vastu

Ettevõtjate sõnul on firma arengus märkimisväärne roll väliskoostööl. „Kivikuvand on allkirjastanud koostöölepingu Soome ühe tuntuma graniiditootja Loimaan Kiviga ja saanud selle ettevõtte ainuesindajaks Eestis.  Samuti on Kivikuvandil majandussuhted Poola, Venemaa ja Hiina graniidi ja marmori kaevandajate ning tootjatega. Igal maal on graniit ja marmor sõltuvalt ilmastikust ja muudest looduslikest oludest omalaadne. Tänu arvukatele koostöösuhetele on meil praegu välja pakkuda 77 erinevat graniidi ja 20 marmori nimetust. Näidistega saab tutvuda Jõgeval,” rääkis Saksing.

Kivikuvandi juhid peavad oluliseks pidevat enesetäiendamist. Möödunud aastal käisid Marek Saksing ja Andrus Sibul Hiinas, kuhu on plaanis ka tänavu sõita. Aktiivne huvi kõrge ärikultuuriga ja tõusuteel Hiina ettevõtluse vastu on firmale igati kasuks tulnud.      

„Praegune majandussurutis toob raskusi ka Kivikuvandile. Optimistina arvan, et tööde  kvaliteet, täpsus ja põhjalikus tellimuste täitmisel kindlustavad ettevõttele mitte ainult ellujäämise, vaid ka arengu,” kinnitas Kivikuvandi nõukogu esimees Priit Saksing.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus