USA diplomaadid käisid Mustvees

Neljapäeval Mustvee valda külastanud Ameerika Ühendriikide Eesti suursaatkonna  delegatsioon tutvus piirkonna hariduseluga ja vanausuliste kultuuripärandi hoidmise ja tutvustamisega.


Ameerika Ühendriikide  suursaatkonna poliitika- ja majandusosakonna juhataja John Spykerman, protokolliülem Laine Lembavere ja avalike suhete spetsialist Gerttu Bordodkina  kohtusid Mustvees vallavanem Märt Krafti ja vallavolikogu esimees Aivar  Saarelaga. Peipsi Gümnaasiumis olid giidideks kooliõpilased.

Külastati ka Raja vanausuliste kirikut, milles paikneva raamatukogu restaureerimist  Ameerika Ühendriikide saatkond ka toetanud. Raja Vaba Aja Keskuses vaadati maailmakuulsa ikoonimaalija Pimen Sofronovi elu ja loomingut tutvustavat näitust ja kohtuti selle koostaja, ajakirjaniku ja luuletaja Fjodor Maspanoviga. Fotod valmistas näituseks fotograaf Johannes Haav.

„Kõneaineks oli ka näituse tutvustamine Ameerika Ühendriikides,” märkis Laine Lembavere Vooremaale. „Peipsimaa inimesed paistavad alati silma sõbralikkuse, emotsionaalsuse ja oma kodupaiga kultuuripärandi hoidmisega,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus