Üle tuhande tarbija oli eile elektrita

Tormituulest tingitud voolukatkestuste tõttu oli esmaspäeva hommikul Jõgevamaal elektrita üle tuhande Elektrilevi kliendi, oli näha ettevõtte katkestustekaardil.


Esmaspäeva hommikul oli Palamuse piirkonnas elektrita 457 tarbijat, Põltsamaa piirkonnas 159,  Pilistvere lähedal 210, Maarja-Magdaleena kandis 140 tarbijat ja Kääpal 69 tarbijat, lisaks veel väiksemaid kohti, kus elektrivooluta mõnikümmend tarbijat.

Üle riigi oli kokku elektrivooluta 11 091 tarbijat, neist Pärnumaal 1931, Viljandimaal 1818 ning Saaremaal 1803. Üle tuhande elektrita tarbija oli esmaspäeva hommikul ka Valgamaal ja Võrumaal.

Pühapäeva hommikul oli tormituulest tingitud voolukatkestuste tõttu elektrita üle 4800 Elektrilevi kliendi.

Enamik pidi elektrivoolu tagasi saama

Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist teatas, et juhul kui torm vaibub ja uusi elektrikatkestusi juurde ei teki, kõrvaldatakse Jõgevamaal kõik rikked esmaspäeva jooksul.

Elektrilevile teadaolevatest riketest saadab ettevõte ise klientidele  SMS-teate. Ettevõte palub helistada rikketelefonile 1343 vaid siis, kui klient ei ole rikkega tegelemisest teavitavat sõnumit saanud. Nii saab kõnekeskuse kaudu teenindada operatiivsemalt neid kliente, kelle elektrikatkestuse kohta Elektrilevi juhtimiskeskusel info puudub.

Maas vedelevat või katkenud elektriliini märgates helistage kohe Elektrilevi rikketelefonil 1343. Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, sest juhtmed võivad olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi isegi kümne meetri raadiuses.

Päästjatele andsid tööd teele kukkunud puud

Nädalavahetusel registreeris häirekeskus 17 väljakutset seoses tugeva tuulega. Peamiselt pidid päästjad eemaldama teele kukkunud puid või elektriposte, Põltsamaa linnas oli tuul lahti kangutanud ühe hoone katusepleki.

Jõgeva päästekomando täpsustatud andmetel oli Jõgeva komandol kuus väljasõitu, neist kolm katkiste elektriliinide tõttu ning kolmel korral tuli päästjatel eemaldada teele kukkunud puid. Põltsamaa komandol oli viis väljasõitu, neist üks katkiste elektriliinide tõttu ja neli teele kukkunud puude pärast. Tabivere komando käis väljas viiel korral, neist kaks olid katkiste elektriliinide tõttu ning kolmel korral tuli teelt eemaldada puud. Peipsi kandis oli veidi rahulikum, Mustvee komando käis korra teelt puu eemaldamas.

RMK Jõgevamaa metskonda ei olnud eile keskpäevaks teateid suurematest tormimurdudest tulnud. Seni on murdunud üksikud lagedal olnud metsakuivad puud. Et tuul puhus ühtlaselt tugevalt, on lootust, et suuri tormimurde seekord ei tule. 2005. aasta jaanuaritormi ajal puhus tuul tugevate iilidena ja seetõttu tuli metsameestel pärast üsna palju tormimurdu koristada.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus