Üle poole miljoni Peipsi kaupluse remondiks

Toiduaineid ja esmatarbekaupu müüvas poes töötab neli inimest. Kaupluses on müügil ka Jõgeva Majandusühistule kuuluva Pae Pagari saiatooted ning Kaubahallis valmistatavad salatid, mida ostetakse küllalt palju.

Kaupluse juhataja Imbi Madissoni sõnul on neile pärast kaupluse täielikku remonti ostjaid juurde tulnud.

Kaupluses tublisti rohkem ruumi

?Loodame, et meil läheb tänavu hästi, sest tulemas on vene jaanid ja Mustvee linna päevad. Kaupluses on nüüd ka rohkem ruumi. Enne remonti oli meil ikka väga kitsas,? märkis juhataja.

Jõgeva Majandusühistu haldusjuhi Kuido Põldkivi andmetel maksis Peipsi kaupluse renoveerimine koos uue sisustusega üle poole miljoni krooni. Tööd tegi AS Duko-Ehitus.

?Märtsis ja aprillis toimunud remondi käigus laiendasime müügisaali pinda, paigaldasime uue külmkambri, tegime uued põrandad, vahetasime välja aknad ning uuendasime ka kaupluse välisfassaadi. Kaupluse klientide tarvis paigaldasime aga kassakabiini,? rääkis Kuido Põldkivi.

Peipsi kauplus asub Mustvee bussijaama vastas. Konkurents on Mustvees tuntav, sest läheduses ehk kunagises raamatukaupluses müüb peaaegu samu kaupu erapood Flamingo.

Konkurents kaupluste vahel tihe

Jõgeva Majandusühistul on Mustvee kesklinnas veel kauplus A&O ning tööstus- ja ehitustarvete kauplused.

Suvel on Mustvees ja ka kauplustes võõrast rahvast rohkem kui talvel. Isegi soomlased on siia tee leidnud.

?Talvel ei ole meil muud kui pensionärid. Aga üle kümne aasta tagasi käis meil rahvast tublisti ja nad ostsid ka kõvasti. Siis oli Venemaa piir lahti ja ka kohalikud inimesed olid rikkamad. Praegu meil Vene turiste peaaegu enam ei liigu,? rääkis Imbi Madisson.

Juhatajale teeb muret asjaolu, et linnaisad kaklevad ja ei jõua mitte kuidagi mõlemaid pooli rahuldavale kokkuleppele. Samas on linn korrast ära.

?Eelmisel aastal oli Peipsi järve äärne ikka väga räämas. Linn peaks olema puhas ja korras, siis tuleb meile ka rohkem külalisi ning mustveelaste käsi hakkab paremini käima,? lisas Peipsi kaupluse juhataja.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus