Turvaalasel nõupidamisel seati sihte järgmiseks aastaks

“Jõudsime seisukohale, et politsei teeb oma ettepanekud ja ka rahalised taotlused. Siis saab neid ja ka täiendava autopatrulli tänavale toomiseks vajaminevaid summasid arvestada linnavolikogu poolt järgmise aasta eelarve tegemisel,” märkis linnapea Viktor Svjatõ?ev.

Tema sõnul on praegu probleem selles, et kui maakonnas toimub mingi intsident, siis sõidab autopatrull maakonda ning linn jääb turvamata.

Arutelust võtsid lisaks Jõgeva linnapeale Viktor Svjaõ?evile osa Kaitseliidu Jõgeva Maleva pealik Janno Rosenberg, politsei juhtivkonstaabel Peeter Kiuru ja vanemkonstaabel Helmer Hallik.

Samas on linnas üks probleemne koht juurde tulnud, nimelt kauplus Leek. Varem Jõgeval ööpäeva lahti olnud Rohu pood lõpetas alates 1. septembrist kauplemise. Pikemat lahtiolekuaega taotles aga toiduaineid, tubakatooteid ja alkoholi müüv kauplus Leek. 11. augustist registreeritigi kõnealuse kaupluse uueks lahtiolekuajaks hommikul kella kaheksast kuni öösel kella neljani.

Kuid sellest kauplusest on saanud üks linna probleemsemaid kohti. Politseivanemkonstaabel Helmer Hallik rääkis, et vähema kui kuu ajaga on kaupluse juurest kainenema viidud juba mitukümmend inimest. Samuti on paljusid avalikus kohas alkoholi pruukimise eest trahvitud.

Kauplus omab ainult alkoholi kaasamüügi luba, osa inimesi tarbib aga kanget kraami läheduses asuvas katusealuses.

“Meil on selle kauplusega iga päev probleeme. Inimesed unustavad, et avalikus kohas alkoholi juua ei tohi. Kui seal rikkumised ikkagi jätkuvad, siis teeme oma ettepanekud Jõgeva linnavolikogule,” lisas Helmer Hallik.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus