Turniirivõidust üks korv vajaka

Võrreldes viie varasema võistlusega oli seekordne turniir pisut teistsugune: Kuna Laiuse poiste võistkond puudub, siis osalesid ainult tüdrukute võistkonnad, kusjuures võistlejate ring oli põhikoolide vahelisest kemplemisest laienenud keskkoolide tasemele. Kohal oli vabariigi maapõhikoolide koorekiht ja antud turniiri mullune esikolmik. Kui surnud ringi tulemusel reastusid võistkonnad järgmiselt: esimene Simuna, teine Laiuse ja kolmas Kolga-Jaani. Lisaks veel Muuga ja uustulnukana Alatskivi Keskkool. Kuuenda võistkonnana mängis turniiril (väljaspool arvestust) kaasa Laiuse tüdrukute vilistlasvõistkond, kes asendas esialgu mängima pidanud Imavere Põhikooli. Nende oskused olid oma noorematest kolleegidest ka selgelt paremad. Tegemist on tüdrukutega, kes neli esimest võidukarikat oma kooli auhinnakappi jätsid.

Loomulikult oli koduvõistkonna peaeesmärk viies turniirivõit koju jätta, mis tähendas eelkõige Kolga-Jaani (Viljandimaa) alistamist. Mäng algaski hästi, tüdrukud võitsid esimese veerandi 12:5 ja juhtisid viimase veerandi algul isegi 21:12, kuid lõpuvile kõlades oli seis tasakaalus 23:23. Vastastel oli veel kaks vabaviset: esimene läks mööda, teine aga tabas.

Võistkond, kes kaks aastat tagasi pidi uustulnukana leppima viimase ja mullu tänu punktide vahele kolmanda kohaga, jõudis täistabamuseni ehk peavõiduni viimasel võimalusel, sest sügisel õpivad nad juba uutes koolides. Kahe võiduga jäi seekord kolmandaks Simuna (Lääne-Virumaa), neljas koht kuulus Muuga (Lääne-Virumaa) võistkondadele. Uustulnuka saatus oli karm ka seekord, Alatskivi tüdrukud võidurõõmu tunda ei saanud.

Turniiri parima tüdruku auhind kuulus Liina Palmile (Laiuse), väiksemad meened veel Merilin Rosarile (Muuga), Maire Kiisile (Kolga-Jaani) ja Mariliis Lepistile (Laiuse).

Turniiri heaks kordaminekuks aitasid lisaks Laiuse Põhikoolile ja spordiklubile Contra kaasa Jõgeva vallavalitsus ja Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp.

VALLO VÄLJAOTS

blog comments powered by Disqus