Tuli talumajas, kuivatis ja lakas

Kolmapäeval süttis Puurmani lähistel Laasme külas kuivati punkris vili. Kui suurem tuleoht likvideeritud sai, hakati kõrvaldama kuivati riket ja hõõguvat vilja punkrist välja laadima. Sündmuskohale jõudsid Puurmani ja Jõgeva tuletõrjujad. Põltsamaa komando abi enam ei vajatud ja nende kaks autot saadeti poolelt teelt depoosse tagasi.

Neljapäeva lõuna paiku põles Põltsamaal Aasa tänaval mahajäetud lauda lakas väike kogus heina. Laudal polnud enam ustki ees, seetõttu oli hoonesse vaba sissepääs nii tulega vallatlevatele lastele kui ka hoolimatutele täiskasvanutele. Sama päeva õhtul pool kaheksa märgati leeke Adavere lähistel Puiatu külas. Laustules põlevat palkmaja saabusid kustutama viis tuletõrjeautot Põltsamaalt, Puurmanist ja Jõgevalt. Vanal, nüüd elaniketa talumajal hävinesid vahelaed ja eterniitkatus, alles jäi veidi üle poole seintest.

Reede õhtul põles Põltsamaal Veski tänaval vana mõisa abihoones prahihunnik. Et tulekahju avastati varakult, jõudsid Põltsamaa pritsimehed selle kiiresti kustutada ja ära hoida abihoone ja sellega kokku ehitatud mõisahoone põlemise.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus