Torma kirikus toimub orelikontsert

Pühapäeval, 18. augustil kell 18 saab Torma kirikus orelil kuulda klassikalist sümfoonilist muusikat. Organiste on koguni kaks, kes seekord esinevad duona ehk neljal käel.


Oreliduo Tiia Tenno ja Hille Poroson on koos mänginud 2002. aastast. Mõlemad on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Tallinnas ja täiendanud end Saksamaal. Tiia Tenno õppis Herfordi Kõrgemas Kirikumuusikakoolis ja Hille Poroson Lübecki Kõrgemas Muusikakoolis.
Nad on andnud kontserte Eestis, Saksamaal, Soomes, Prantsusmaal. Koos on esinetud kontsertidel Tallinna Toomkirikus, Tallinna Jaani, Kaarli ja Pühavaimu kirikutes; Pärnus, Viljandis, Tallinna Orelifestivalil ja mujal. Tiia Tenno on Tallinna Jaani kiriku organist, Hille Poroson Rapla Maarja-Magdaleena kiriku ja Viimsi Püha Jaakobi kiriku organist.
Kontserdil kõlavadki tuntud sümfoonilise muusika teosed: Wagneri „Palverändurite koor“, Rahmaninovi „Barkarool“, osa Beethoveni sümfooniast nr. 7, Liszti „Fest-Polonaise“, Arvo Pärdi „Pari intervallo“ jt.

Kontsert kuulub EELK Kirikumuusika Liidu kontserdisarja „Mu süda, ärka üles“ ning sellega tähistatakse ühtlasi ka Torma koguduse 700. aastapäeva. Sissepääs kontserdile on vaba.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus