Toomas Kallasmaa saavutas järjekordse võidu

Jõgevamaa nimekamaid tehnikasportlasi, omaaegne tippkardisõitja ja praegune vormelipiloot Toomas Kallasmaa saavutas võidu Riias toimunud FIA NEZ sarja 1. ja 2. etapil vormelitele, kus kogus ka Põhjamaade Formula Renault 2000 maksimumpunkti.

Riias korraldatud võistlustel osalesid Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest kokku 9 vormelipilooti. Koos võistlesid Vormel Baltic ja Vormel Renault 2000 võidusõitjad.

“Tehniliste tingimuste poolest erinevad need vormeli masinaklassid üksteisest väga palju. Kui Balticu autod on varustatud 1,6-liitriste mootoritega, siis Renault 2,0-liitristega,” selgitas Toomas Kallasmaa.

“Kuigi Vormel Balticus võitsin mõlemad sõidud ja Vormel Renult 2000 arvestuses tuli esimeseks Jesse Krohn, kes on Soome üks kiireimaid piloote, siis publikule pakkus silmailu ennekõike duell kahe mehe ja nende autode vahel. Ise sõidan 1989. aasta Reynard 893-ga, Jesse aga 2008 aasta Renault’ga. Koos arendasime meeletut tempot, sõites jälitajatelt eest üle 30 sekundi,” jagas muljeid Toomas Kallasmaa.

Esimese sõidu võitiski Jesse Krohn 0,2-sekundilise eduga finišis, teise sõidu aga Toomas Kallasmaa.

Järgmine võistlus on Toomas Kallasmaal 28. ja 29. juunil Pärnus Sauga ringrajal.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus