Terrat paigaldab Jõgeval kraavi kaevamata veetoru

Margus Lindmann aktsiaseltsist Terrat rääkis, et kuigi nad puurivad 100 meetrit korraga, lubab masina võimsus korraga puurida isegi kuni 300 meetrit ning tõmmata maa alla kuni 350 millimeetri jämeduse toru.

OÜ Siimel tegevdirektori Hillar Saariku sõnul tuleb torude panek grundodrillmeetodil antud lõigul tavapärasest kuni 200 000 krooni võrra odavam. Pealegi jäävad ära süvendi kaevamisega, selle hilisema täitmisega ning ka uue asfaldi paigaldamisega seotud kulud.

Jõgeva Linnavara juhataja Heino Puide teatas, et Suurele tänavale paigaldatakse 380 meetrit uut veetorustikku. Samas luuakse ka hargnemised, mis võimaldab uue veetorustikuga liituda 14 võimalikul tarbijal. Tööde maksumuseks on 930 000 krooni ja lõpptähtajaks 15. oktoober.

AS Siimel renoveeris veel Aia tänaval alates Laia tänava ristist kuni majani Aia 38 enam kui kahe miljoni krooni eest vee- ja kanalisatsioonitrasse.

ASiga Vooremaa Teed on edasiste tööde tegemise leping juba sõlmitud ja ettevõte alustab lähiajal projekti järgi Piiri ja Aia tänava ristmiku väljaehitamist. Sinna paigaldatakse ka uus asfalt. Ülejäänud lõigus taastab Siimel sõiduteel endise olukorra. Lepingu järgi lõpetab AS Vooremaa Teed oma tööd 6. detsembriks.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus