Teisipäeval saab Põltsamaal tsirkuses mustkunsti nautida

Eesti Esimese Tsirkuse direktori Lauri Viikna sõnul pole viimase 30 aasta jooksul Eestis õiget mustkunsti nähtud. Oma tsirkuses peabki ta mustkunsti sel põhjusel oluliseks ja on kohale kutsunud üle maailma kuulsa illusionisti Zhatkovsky.

Veel esinevad Drobot õhuakrobaadid, rulluisuartistid, klounid ja loomad. Viikna aga tunneb erilist uhkust oma tuuril esinevate vendade Zharkovide üle, kes Monte Carlo tsirkusefestivalil said Pronksklouni auhinna. Monte Carlo tsirkusefestival on aga artistide olümpia.

Aastaid tsirkust mujalt Eestisse toonud Viikna tegi kaks aastat tagasi oma tsirkuse. Artistid liiguvad ringi mööda maailma ja tsirkusedirektor paneb kokku programmi, kuhu ta erinevaid tegijaid kogub.

Viikna kinnitusel tsirkuseartistide rahvusest ei räägita, nad on omamoodi maailmakodanikud ja liiguvad pidevalt ringi.

Päris ilma loomadeta ei saa seekordki läbi. Programmis on 16 kitse koos koerte-huntidega.

Viikna sõnul on Eestis levinud arusaam, et tsirkus on laste koht, kuhu täiskasvanuil pole asja. Tegelikult see muidugi nii pole, ka täiskasvanud oskavad tsirkuseprogrammi nautida. Mujal Euroopas käiakse tema sõnul tervete peredega tsirkuses ja seepärast on näiteks Rootsis ringlemas 40 tsirkust korraga.

Põltsamaal on päeval bussijaama juures asuvasse tsirkusetelki oodatud uudistama ka klassiekskursioonid. Õhtul on vaid kaks etendust, tsirkusetelk mahutab korraga umbes 1000 külastajat.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus