Tegu on mõtte mõõt

Läinud nädalavahetusel avati Ants Paju omapärane ja kaunis mälestuspink. Külalised meilt ja kaugemalt said meenutada hea sõnaga poliitikut, spordimeest ja ajakirjanikku, kelle teod ja mõtted ei jätnud kedagi puudutamata. Jõgeva võib uhke olla, sest kui kevadel tõdes Raul Rebane, et Jõgevamaal on vaatamisväärsustest päris nappus käes, siis nüüd on meie maakond ühe võrra rikkam.

Seda, et Ants Paju oli ka uskumatult võimekas sportlane, teab ilmselt iga jõgevalane ja spordisõber. Seda enam on hea tõdeda, et möödunud nädalavahetus tõi kergejõustikus silmapaistvad tulemused meie sportlastele, kusjuures kõrvale ei jäänud ka rahvasportlased, kes panid oma võimed proovile Vaimastveres punnvõrride sadulas. Spordihuvi ja Ants Paju sportlik vaim ei ole Jõgevamaad õnneks maha jätnud.

Ants Paju armastas öelda, et tegu on mõtte mõõt. See lause on graveeritud ka verivärskele pingile ning motiveerib nii neid, kes pingil jalgu puhkavad, kui ka möödujaid. Seda tasub meeles pidada olenemata ametist või unistustest. Lihtsalt rääkimisest ja mõtlemisest ei piisa, vaja on tegutsemistahet ja jõudu astuda esimene samm oma unistuste suunas.

Ants Pajul oli mõttekaaslasi ja toetajaid palju, seda tõestab ka pinki avama tulnute arvukus. Rõõmustavalt palju oli neidki, kes pingi valmimist toetasid.

blog comments powered by Disqus