Teeme teed viimaks korda

Teisipäeva õhtul Põltsamaal toimunud rahvakohtumisel tuli päevakorda tee-ehitus ja -hooldus, eriti Tallinna-Tartu maantee ehitamine neljarealiseks, millest enam mööda vaadata ei saa.

Põltsamaa vallavanema arvamus, et bürokraatia peab surema, sest selle kasvades on ettevõtjatel raske toime tulla, on siinkohal märgiline, sest siiani on Tallinna-Tartu maantee ehitamist näha olnud vaid paberil. Ent sõidetavat ja turvalisemat teed on vaja kohe. Möldri avaldas lootust, et sõidetavate teede jaoks on vaja riigipoolset tuge ning ettevõtte arendamiseks käendussüsteemi.

Nendest soodustustest on vähe kasu, kui teed pole korras ja bussiühendus on hea vaid ühel suunal, sest praegu jääb Põltsamaa busside peatuskohana pigem vaeslapse rolli. Lisaks Tallinna-Tartu ühendusele on maantee oluliseks punktiks ka Jõgeva ja Viljandi vahel, mida samuti loodetakse korda saada.

Kavandatav neljarealine maantee on ju oluline mitte ainult liiklejatele, vaid ka Põltsamaal asuvatele ettevõtetele. Seni, kuni ideed on alles lapsekingades ja tööd ei paista, pole lootust ka olukorra paranemisele. Siiani on põltsamaalased piirkonda kavandatud ettevõtetele pigem vastu seisnud, aga ehk leebub siis nendegi meel.

Olgugi, et majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja maaeluminister Tarmo Tamm võtsid rahvakogunemisel välja käidud ideed teatavaks, jäävad põltsamaalased lootma, et ehk kavandatav teeremont ja turvaline neljarealine maantee siiski kunagi tulevad. Täit kindlust ei ole, kuid lootus jääb.

blog comments powered by Disqus