Teeme lustiga talguid!

Teeme Ära! on kahtlemata Eesti üks säravamaid kaubamärke. Ja pruukigu need, kel iga uue algatuse puhul vaid midagi halvustavat või kahtlustavat öelda on, rahumeeli oma suud edasi, halba sellest ühisest koristustööst kohe kindlasti ei sünni.

Mõnel pool on tõesti  kogutud rämpsuhunnikud kauaks seisma jäänud. Ja siin-seal veavad jultunud tegelased pimeduse varjus oma prahi ja isegi vana mööbli  koristustalgute eel teeveertesse, et teised nende kõntsa kraamiksid… Jäägu sellised küünilised teod tegijate südametunnistusele, küllap looja või saatus neile tehtu eest kord õiglaselt “tasub”. Töö, pealegi koos ja sünergiat sünnitades tehtu, toob alati rõõmu ja kasu.

Kevad on meil tänavu pika vinnaga. Nüüd, kui soe lõpuks peaaegu käes, hakkab tunduma, et kõigega on tarvis kiirustada.  Tabivere valla Juula küla rahvas pole ühelgi kevadel oodata mallanud, millal ühistalgute aeg kätte jõuab, sest heitliku ilmaga jürikuu pakub teinekord kelmikaid üllatusi: täna veel hang akna all, ülehomme aga rohi leheprahist läbi kasvanud!

Juulal peetaksegi koristustalgud ära juba homme, sest mine tea, millised toimetused maikuus päevakorral.

Vaadakem kõik oma uksealused kriitilise pilguga üle, sest kaugel see lehe- ja rohuaeg enam! 

14. aprill 2012

blog comments powered by Disqus