Tartumaal uusi ideid otsimas

 

Kolmapäeval külastas Põltsamaa lasteaia “Tõruke” töötajate seitsmeliikmeline esindus Tartu linna ja maakonna lasteaednike ideelaadata, mis sai teoks Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi aulas.

Lasteaia “Tõruke” direktori Helje Tamme sõnul korraldatakse Eesti Lasteaednike Liidu eestvõttel erinevates maakondades lasteaiaõpetajate ideelaatasid. “Tõrukese” töötajad otsustasid vaatama minna, milliseid ideid pakutakse välja Tartus.

Näha sai mujal töötavate kolleegide valmistatud mänguasju, õppevahendeid, peokavasid ja muid lasteaia igapäevatööks vajalikke vahendeid. “Tõrukese” rahvale jäi silma vanapaberist uue tehnoloogia järgi valmistatud voolimismass. Nad proovisid selle materjali ise kohapeal järele ning veendusid, et see on kätele hea, pehmem kui plastiliin ning võtab suurepäraselt vormi.  Põltsamaa lasteaednikud võtsid retsepti ideelaadalt kaasa ning tahavad ka ise vanapaberist voolimismassi valmistama hakata. Samuti võtsid nad kaasa mõned peokavad. Helje Tamme sõnul kipuvad lasteaia peod ikka üsna traditsioonilised olema ning põnevad mõtted pidude korraldamiseks kuluvad alati marjaks ära.

26. aprillil korraldatakse Jõgeva maakonna lasteaiaõpetajate ideelaat, mis saab teoks Jõgeva lasteaias “Rohutirts”.

TOOMAS REINPÕLD 

blog comments powered by Disqus