Tartu Ülikool üllatas Jõgeva põhikooli õpetajat

Mööda Eestimaad sõidab praegu üks isemoodi buss. See peatub Eesti eri linnades ja külades, otsib üles Tartu Ülikooli lõpetanud ning kutsub neid 18. mail Tartusse vilistlaste kokkutulekule.


Kokkutuleku kodulehel on vilistlaste kaart, kuhu saab end üles märkida ja saata sõbrale kutse, et kokkutulekul osaleda. Ligi tuhat inimest on seda juba teinud ning vilistlaste kaardil on praeguseks esindatud kõik maakonnad. Mööda Eestit vurav vilistlasbuss üllatabki neid, kes end kaardile märkisid ja piletiloosis osalesid. Nüüd võib igale neist buss treppi sõita ja pakkuda piletit Tartusse kokkutulekule.

Nii sai pileti ka Jõgeva põhikooli keemiaõpetaja Neeme Katt, kes otsiti reedel üles otse koolimajast. Katt lõpetas Tartu Ülikooli 1985. aastal keemia erialal. „Meie kursusel alustas 50 ning lõpetas 45 inimest,“ märkis Katt. Kuid tulevastele tudengitele soovitab ta soojalt pärast õpinguid ülikooli minna. „See ei jookse kunagi mööda külgi maha, vaid annab silmaringi ja maailmanägemise. Kindlasti ka paremad võimalused tööturul,“ arvas ta.

Olgugi et varem kohtuti oma kursusega iga viie aasta järel, siis nüüd on kohtuma hakatud sagedamini. „Mõned on hakanud ära minema. Näiteks Onu Bella, kes ka meie kursusel õppis,“ nentis Neeme Katt.

Kuid 18. mail lubab Jõgeva põhikooli keemiaõpetaja Tartus kohal olla. „Hakkan plaane ümber tegema,“ lubas ta naerdes.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus