Tartu Raekoja platsil toimub tasuta operetikontsert

Ferenc Lehari Orkestri liikme, laulva näitleja Peeter Kaljumäe sõnul sisaldab kontsert lugusid klassikalistest teostest, mida ka operetikauged inimesed kindlasti teavad. “Tegemist on Viini operetikoolkonna kuldajastu tippteostega, millele lisaks on kavas ka lõbusad vahepalad ja huumor,” kommenteeris Kaljumäe.

“Kontsert pakub linnarahvale säravaid lugusid ja esitust, meeldivat äraolemist, glamuurset etendust ning sobib kuulamiseks kõigile,” lisas Kaljumäe.

“Tervitusi suvisest Viinist!” nimelisel kontserdil esitatakse palasid Richard Straussi operettidest ?Viini veri? ja ?Mustlasparun?, Imre Kalmani teostest ?Silva? ja ?Tsirkusprintsess?, Ferenc Lehari ?Naeratuste maast? ja ?Paganinist?, samuti mitmeid tuntud laule Cole Porteri operetist “Suudle mind, Kate” ning Edgar Arro ja Leo Normeti kodumaisest operetist ?Rummu Jüri?.

Kontserti juhib Endel Nõgene, esinevad Rahvusooperi Estonia solistid Janne Shevtshenko ja Rene Soom ning Endla teatri näitleja Peeter Kaljumäe, kes on ka õhtujuht. Kontserdi konferansjee on Meelis Sarv. Muusika eest vastutab 22-liikmeline orkester, mille tuumik pärineb Estonia teatri orkestrantide hulgast, lisaks muusikud Pärnu Linnaorkestrist ja mõned vabakutselised.

Kontsert algab 1. augusti õhtul kell 19 ja kestab orienteeruvalt poolteist tundi. Kontserdi tarbeks seatakse üles moodullava koos spetsiaalse valgus- ja helitehnikaga. Tartu Raekoja platsile paigaldatakse kontserdi tarbeks 100 istekohta, kokku oodatakse üritust nautima tuhatkonda inimest.

Tasuta üritust toetab ligi 200 000 krooniga Kommest Autokeskused OÜ, kes tutvustab ürituse raames SsangYongi maastureid Actyon, Kyron ja Rexton 2.

HANS SAARVELT

blog comments powered by Disqus