Tänavakunstifestival jõuab lähemale

Sel suvel jõuab Jõgevamaale nime teine Rural Urban Art kandev tänavakunsti festival. RUA on festivalide sari, mille eesmärk on viia tänavakunst, mis seni on levinud pigem Eesti suuremates linnades, ka maapiirkondadesse. Tegemist ei ole kindlasti huligaansuste propageerimisega, vaid täiesti legaalse, kooskõlastatud ja kureeritud kunstiüritusega.


Nädala eest rääkis Põltsamaa Ühisgümnaasiumis avalikul loengul „Tänavakunsti kujunemislugu“ grafiti ajaloost ja kaasaegse tänavakunsti väljakujunemisest üks festivali korraldajatest Salme Kulmar. Publik, kelle hulgas ilmselt enamiku moodustasid kohalikud õppurid, said teada, kust tänavale piltide joonistamise kultuur pärineb, miks seda tehakse ja kuhu see tänaseks on jõudnud. Loeng oli illustreeritud visuaalmaterjaliga, sai näha nii slaide kuulsate grafitikunstnike loomingust kui ka vaadata videolõike suurlinnadest grafiti varasel levikuperioodil. Salme Kulmaril on magistrikraad kunstipedagoogika valdkonnas ja magistritööna kirjutas ta õppematerjali tänavakunsti kujunemisloost.

Festival on peaaegu juba kohal, avaõhtu on 14. juunil. Järgmisel päeval keskpäevast kella kaheni töötab šablooni töötuba lastele Põltsamaa Ühisgümnaasiumi vanemate klasside majas või ilusa ilmaga õues. 16. juunil keskpäevast kella neljani juhendab Viktor Gurov kogukondliku seinamaali töötuba Kamari seltsimaja juures. Transport seina juurde ja tagasi on Põltsamaa Ühisgümnaasiumi eest tasuta bussiga, mis väljub kell 12.00. 19. juunil kell 12 tehakse avastusretk Põltsamaa linna vastvalminud seinamaalide juurde, kogunemine Põltsamaal kohvik Rivaal ees.

Osalevad kunstnikud:

Johan Moorman (NL) – Tartu tn 4a, Mustvee

Terhi Ekebom (FIN) – Põltsamaa Kultuurikeskus

Taavi Kask (EST) – Lossi tn 19, Põltsamaa

Multi Stab (EST) – Põltsamaa Ühisgümnaasiumi tööõpetuse hoone

Martin Rattas (EST) – Kaarepere Pansionaat, Jõgeva

Ülle Ottokar (EST) – Suur tn 22, Jõgeva

Ingmar Järve (EST) – Jõgeva Kaubahall

Ruslan Karlov (EST) – Võisiku Hooldekodu

IISH (EST) – Lõuna-Eesti Hooldekeskuse Põltsamaa Kodu

PRTKR (EST) – Jõgeva Kaubahalli parkla

 

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus