Täna on töövarju päev

Töövarju päev annab noortele ellu astuvatele inimestele võimaluse heita pilk täiskasvanud eduka inimese “päristöö” olemusse. Õpilased saavad näha, kuidas koolis õpetatavad teadmised tööle asudes abiks on.

Õpilane jälgib ühe päeva jooksul täiskasvanu tööpäeva tööprotsessi sekkumata, seega ei sega “töövari” jälgitava päevaplaani. Samas garanteerib noore kaasamine tööülesannete jälgimisse mõlemapoolse huvitava päeva.

“Töövarjud” on täna ametis ka Jõgeva maavalitsuses, kus noored jälgivad maavanema, pressiesindaja, maasekretäri, kultuuri- ja haridusosakonna juhataja ja infospetsialisti tööpäeva. Jõgeva linnavalitsuses jälgivad “töövarjud” linnapea Viktor Svjatõsevi tööd.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse ning majanduse õpetaja Heli Aiaots rääkis, et nende kooli 43 majandusklasside õpilast on täna töövarjudeks erinevates riigi-, omavalitsus- ja eraettevõtetes. Põltsamaa kooli gümnasistid osalevad töövarjupäevadel juba seitsmendat aastat.

Põltsamaa õpilased jälgivad muu hulgas Riigikogu liiget Margi Eina, Riigikantselei töötajaid, samuti Tallinna Raekoja tegevdirektorit. Samuti on nad “varjudeks” Põltsamaa linna- ja vallavalitsuses, Kõo vallavalitsuses, Jõgeva maavalitsuses, samuti mitmetes eraettevõtetes.

Aiaotsa sõnul võtavad ettevõtjad meeleldi üheks päevaks töövarju, õpilased on alati rahul olnud, et nad on näha saanud, milline näeb välja üks täispikk tööpäev.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus