Täna algas Tartus Baltikumi suurim ja tunnustatuim maamess

Täna hommikul avati Tartu näituste messikeskuses iga-aastane maamess, mis on järjekorras kahekümnes. Juubelimessil on esindatud üle kolmesaja eksponendi kümnest riigist ning nende hulgas figureerivad ka kaheksa Jõgevamaa ettevõtet ja asutust.

Kahekümne aasta jooksul on maamessist saanud Eesti oodatuim mess ning see pakub vaatamist ja uudistamist ka neile, kes otseselt põllumajandusega seotud pole. Peamiselt jagunevad eksponendid nelja valdkonda: põllumajandus, metsandus, aiandus ja toiduainetööstus. Lisaks veel neile on sel korral mõneti esindatud ka ehitusvaldkond ning tehnika väljapanekul on peale põllu- ja metsatehnika vaatamiseks ja proovimiseks kohale toodud tänavasõidukid ja viimasel ajal palju kõne all olnud mopeedautod. 

Metsandusõppe teooria ja praktika

Uuenduslike toodete ja ideedega saab tutvuda kõikides valdkondades. Piimakarjakasvatajatele tutvustatakse Dimela boksis Iisraeli firma Afimilk karja täppispidamise süsteemi seadmeid. “Seadme ülesanne on jälgida pidevalt piima kvaliteeti ning loomade tervist. Edasimüüja sõnul aitab selle süsteemi kasutamine piimatootmist efektiivsemaks muuta,” vahendas messi pressiesindaja Henrik Urbel.

Metsandushuvilistel tasuks kindlasti läbi käia A-hallis asuvast Intraci boksist, kus tutvustatakse John Deeri E-seeria metsaveotraktori simulaatorit.

Kel näiteks plaan metsandust õppima minna, saab siit kätte nii teoreetilised kui ka praktilised teadmised. Luua Metsanduskooli boksis saab tutvuda kooliga, Intraci boksis aga ise metsaveotraktori simulaatoril masina juhtimist proovida. 

Raievõistlus peetakse laupäeval

Igal messipäeval saab näha ning ka proovida parimat gurmeetoitu. Veiselihaakadeemia väliplatsil kokkavad kõigil kolmel päeval Eesti kulinaariainstituudi kokad. Need on Joel Ostrat Meat Marketist, Jorma Riivald Truffe kohvikust, Angelica Udeküll Laulasmaa Spa köögist ning restorani Mekk peakokk Rene Uusmees.

Näiteks täna valmistavad Joel Ostrat ja Jorma Riivald veiselihašašlõkki, burgundia pada ja chorizo vorsti. Et toiduvalmistamise telgi kõrval on ka loomade näitus, siis saavad selle laadaplatsi külastajad võimaluse eksponaate nii näha kui maitsta!

Huvitava maitseelamuse saab kindlasti Linaagri boksis, kus pakutakse linajahust ja mahlast valmistatud linakokteili.

Kahtlemata on messi üheks tõmbenumbriks laupäeva hommikul algav raievõistlus “Kevadkarikas 2012”. See on atraktiivne nii asjaosalistele kui ka pealtvaatajatele. Et võistlusest saaks osa rohkem huvilisi, planeeriti see sel korral just laupäevaks. Oma isiklikke rekordeid ning ka kohti maailma edetabelis proovivad kindlasti parandada ka Luua Metsanduskooli õpilased, kes on juba praegu maailmatasemel saesportlased.

Maamessil osalevad Jõgeva maakonna asutused 

Asutus                                                  Tegevusvaldkond

A. Tammel AS                                       põllumajandustehnika müük ja hooldus

Jõgeva Sordiaretuse Instituut                   sordiaretus, seemnekasvatus

Jõgevamaa Koostöökoda                        Leader-meetme rakendamine Jõgevamaal

Luua Metsanduskool                              metsanduskooli erialade tutvustamine

Marimarta OÜ                                        maasikakasvatus

Olly OÜ                                                 profileeritud teraskatuste müük ja paigaldus

OÜ Same                                              põllutöö- ja teehooldustehnika müük ja hooldus

Sike Agri OÜ                                         põllumajandustehnika müük ja hooldus 

Allikas: www.maamess.ee

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus