Tähelepanelikud kodanikud aitasid joobes juhid tabada

Politsei saadab tänusõnad Kerttule, Joosepile, Elorile ja teistele, kes aitasid Põltsamaal kolm joobes juhti liiklusest kõrvaldada.


„Kui reedel ja laupäeval saime mitu vihjet joobes juhtide ja nende liikumisteekonna kohta, siis markantseim lugu leidis aset pühapäeval, kui üks mees oli nii purjus, et ei leidnud poeskäigu järel kaupluse parklast esiti oma autotki üles. Toimuvat pealt näinud naine ja mees sekkusid otsustavalt ning takistasid mehel sõitu minekut politsei saabumiseni. Kusjuures see polnud ülesanne kergete killast, sest joobes juht tegi nii mõndagi, et oma kaitseinglitest vabaneda.

Paljuski olid joobes juhtide selgitused ühetaolised: kambakesti võeti viina, hiljem oli märjukest juurde vaja, teekond poodi oli „vaid“ 3–5 kilomeetrit ja mõeldi, et „mis see väike maa siis sõita ole“. Mõni tunnistas, et pole suurt midagi politseiga jagada, sest õhtu oli just kui filmi „Mäluauk“ esilinastus. Ja nii ongi: sellises raskes joobes inimesed istuvad juhiistmel õigupoolest kui püssirohutünni otsas oodates, millal saatuse narritamine avarii ja palju tõsisema lõppvaatusega päädib.

Seekord läks hästi, sest Põltsamaale sattus ports kaitseingleid, kes hullema ära hoidsid. Sinagi võid olla abiks – kui võimalik, takista joobes juhti sõitu minemast ja helista 112,“ märkis PPA oma sotsiaalmeedia postituses.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus