Tähe võitles ennast edasi

Möödunud nädalavahetusel peeti Jõgeval Läti liiga kaks veerandfinaalkohtumist, mille kaotuse puhul oleksid play-offi mängud Tähele lõppenud. Siiski suutis meeskond end kodupubliku ees parimast küljest näidata.

Laupäevane mäng oli Tähele raske, sest kaotus oleks automaatselt tähendanud väljalangemist. Samas soovisid ka vastased võitu ning mäng kujunes äärmiselt jõuliseks, kus said kergelt vigastada Martin Karis ning Valery Maslov. Esimesel kolmandikul domineeris kodumeeskond, edestades Talsit 2:0, Teisel kolmandikul tulid lätlased pisut järele, kuid vaheajale mindi siiski Tähe 3:2 eduseisult. Viimasel kolmandikul andsid mõlemad meeskonnad endast kõik, kuid lõppskoor jäi siiski 4:3 Tähe kasuks. Mängus tegid head tööd Martin Karis, Tanel Soidla, Jarmo Walther, Pavel Semenov, Valery Maslov ning väravas seisnud Rainer Kalde, kes tunnistati suurepärase mängu eest ka kohtumise parimaks.

Talsi kapten versus Maslov

Pühapäevane mäng oli samuti väga raske, sest Talsi võistkonna võidujanu polnud kustunud ning Tähel endal oli tarvis liiga jätkamiseks kindlalt võitu. Lisaks tuli platsile ka eelmisel päeval vigastatud Martin Karis ning Valery Maslov, kes haige pöidla tõttu terve kohtumise vältel valu taluma pidi. Esimese kolmandiku suutsid murda Tähe võistkonna mehed skooriga 2:1. Teine kolmandik lõppes samuti kodumeeskonna kasuks 4:2.

Viimasel kolmandikul muutus niigi pingeline mäng veel jõulisemaks ja selle lõpus läks platsil rüseluseks. Oma värava alt hea söödu saanud Maslov hakkas koos palliga vastase värava poole liikuma ja läks kehavõitlusse vastase kaitsemängijaga, mis peale vastane kukkus ning Talsi kapten tormas Maslovile kallale. Kohtunik eemaldas punase kaardiga mängust kaks põhikaklejat — Maslovi ning Talsi meeskonna kapteni. Treener Saksingu sõnul olid intsidendis osaliselt süüdi ka kohtunikud, kes lasid mängul käest minna. Mängus toimunud kakluse video on üleval ka Youtube.com internetilehel.

Platsikohtunike viga päästis karistusest

Valery Maslovi ja kakluses osalenud Talsi mängijate saatus jäi Läti Saalihoki liidu distsiplinaarkomisjoni kätesse, kes pidid otsustama, kas mehed järgmises mängus osaleda võivad. Läti Saalihoki Liit otsustas üleeile, et ükski mees karistada ei saa, sest platsikohtunikud olid  märkinud olukorra protokolli vale karistusekoodiga. Seega ei ole protokolli järgi möödunud pühapäeval väljastatud mingeid punaseid kaarte ega järgne ka vastavaid karistusi. Pühapäevase mängu lõpptulemuseks jäi 5:4 ning kohtumise paremad olid Nikolai Roop, Martin Karis, Lauri Hõim, Heikki Hintikka, Alari Pagi, Jarmo Walther, Pavel Semenov, Vladimir Nurmi, Rainer Kalde ning vaatamata viimasel kolmandikul tekkinud konfliktile valiti mängu parimaks Valery Maslov.

Vooremaa trükkimineku ajaks oli Lätis alanud otsustav viies veerandfinaalkohtumine, mille võitja pääseb edasi poolfinaali ning kaotaja jaoks on selle aasta Läti saalihokihooaeg lõppenud. Eile hommikul ei olnud veel kindlalt teada, kas vigastada saanud Maslov otsustavas kohtumises mängib või mitte. „Muidugi on meile Valery mitte mängimine suur kaotus, aga loodame, et ta ikka kuidagi saab mängida,“ lootis treener Marko Saksing.