Tähe võitis neljandat korda Jõgeva karika

Laupäevastel karikavõistluste alagruppimängudes oli Jõgeva Tähe 14:0 tugevam Jäneda ja 1:0 Valmiera võistkonnast. Mäng Soome meeskonnaga VKTP lõppes viigiga 2.2. Poolfinaalis võitis Tähe Tartu ülikooli spordiklubi 8:0.

Selle, kes lahkub tänaselt turniirilt peaauhinnaga, otsustas mäng Tähe esindusvõistkonna ja Läti Rubene meeskonna vahel.

?Oleme kahel viimasel aastal võitnud Jõgeva Karika ja loodame võita nüüdki. Mitmed meie mängijad ei saanud aga seekordsetele võistlustele sõita, sest pidid laupäeval tööl olema. 18. november kui Läti Vabariigi iseseisvuspäev on puhkepäev. Eeltoodut arvestades seda oli laupäeval mõneski ettevõttes tööpäev,? rääkis Rubene treener Janis Dainis.

Peasekretär uskus Tähe võitu

Rubene treener avaldas arvamust, et finaalivastane Jõgeva Tähe paistab silma tugeva distsipliini poolest.

?Mina usun Tähe võitu,? lausus enne finaalmängu Eesti Saalihokiföderatsiooni peasekretär Tõnis Teesalu.

Tähe spordiau eest olid finaalis väljas väravavahid Veiko Raudsepp ja Ivo Lepik, kapten Ats Püvi, Marko Saksing, Margus Guss, Lauri Hõim, Erkko Nurmoja, Alari Pagi, Kaido Ingver, Roland Songisepp, Rein Kivi, Raul Kivi , Martin Karis ja Andro Sõber.

Finaalmängus avas skoori Jõgeva Tähe sportlane Erkko Nurmoja. Seejärel tabas väravat Ugis Karasevs. Siis lõid teine teise järel palli väravasse Lauri Hõim ja Tähe kapten Ats Püvi.

Esimese poolaja lõpuks juhtis Tähe 3:1. Teise poolaja algul lõi Tähele neljanda värava Rein Kivi. Järgmised pallid lendasid väravasse lätlaste Artis Denovsi ja Janis Bagatsi löögist, mis muutis mängu seisu 4:3.

Raske finaalmäng

Viienda värava lõi Tähele Andro Sõber, kuuenda Alari Pagi. Kolmandal poolajal said palli väravasse Margus Guss ning taas Andro Sõber ja Rein Kivi. Jõgeva Tähe võitis finaalmängus Rubenet 9:3 ja sai endale neljandat korda Jõgeva karika. Võidu selgudes algasid pealtvaatajate tribüünil aplaus ja ovatsioonid.

?Finaal osutus raskeks. Rubene on Läti saalihokis liider. Võidu tagas meile aga ennekõike järjekindel treenimine. Võistlus Jõgeva Karikas on kalenderplaanis teada ja selleks hakkame varakult valmistuma,? ütles Jõgeva Tähe peatreener ja ründemängija Marko Saksing.

Finaalkohtumine ei möödunud Tähele aga sporditraumata. Keset mängu vigastas põlve Erkko Nurmoja. Meeskonnakaaslased aitasid ta väljakult eemale, hiljem suutis Erkko liikuda juba omal jõul. Hinnangu vigastuse tõsidusele annavad arstid.

Turniiri Jõgeva Karikas autasustamistseremoonia viisid läbi Eesti Saalihokiföderatsiooni peasekretär Tõnis Teesalu, spordiklubi Jõgeva Tähe juhatuse liige Aita Saksing, Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev ja spordikeskuse Virtus juhataja Toomas Klaarman, kes ka ise aastaid Tähe esindusmeeskonnas mängis.

Võistluste resultatiivsemaks mängijaks tunnistati Marko Saksing, parimaks mängijaks Rein Kivi, edukaimaks kaitsjaks Lauri Hõim.

Esmakordselt turniiril Jõgeva Karikas osalenud meeskond Tähe II eesotsas kapten Ilmar Niitoviga sai seitsmenda koha. ?Tulemus võinuks parem olla. Noortel mängijatel on aga arenguruumi ja usun, et järgmine kord on nad võidukamad,? märkis Tähe peatreener Marko Saksing.

Saalihoki karikaturniiri vaheaegadel esinesid Jõgeva kultuurikeskuse tantsutüdrukud, keda juhendab Merleen Läänemägi. Kõlas ka reibas muusika, mida valis diskor Tanel Tooming. Tema viis läbi ka loosimise pealtvaatajate piletite vahel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus