Tähe poisid jäid meistrivõistlustel neljandaks

Pühapäeval kohtusid 1991. ja hilisematel aastatel sündinud saalihokimängijad karikavõistlustel, milles said esikoha Jäneda spordipoisid.

Võistkond Jõgeva Tähe 91 harjutab saalihokimängu teist hooaega. Tänavu prooviti esmakordselt jõudu ja kiirust meistrivõistlustel.

6:3 võit Saku meeskonna üle laupäevases veerandfinaalmängus kindlustas Tähele koha esinelikus. Selles mängus lõi Tähe meeskonnast kõige rohkem väravaid Mart Laansalu.

«Kuigi Saku on meistrivõistlustel osalevatest võistkondadest üks nõrgemaid, osutus vastase alistamine piisavalt keeruliseks,» lausus võistkonna kapten Sander Kinks.

Poisid peavad tublisti treenima
Poolfinaalis mängis Tähe spordiklubiga Aeg. Algul oli Tähe paari punkti võrra ees, siis hakkas aga paremini minema vastastel. Vahepeal õnnestus Tähel seis 4:4 viigistada. Seejärel hakkas sportlik edu soosima SKi Aeg, kes sai võidu 10:4.

Kolmanda-neljanda koha mängus kaotas Tähe Ääsmäe võistkonnale 5:4 ja tuli neljandale kohale. Kapten Sander Kinks arutles: «Me oleksime märksa võidukamad, kui teise viisiku kaitse hakkaks paremini tööle. Palju peame veel harjutama ka löömisoskust ja kiiret reageerimist, mis on saalihokis hädavajalikud.»

Treener Marko Saksing ütles, et Tähe 91 kõige võimekamateks mängijateks on praegu esiviisikupoisid Mart Laansalu, Taavi Hansing, Siim Selgis ning Sander Kinks.

«Poistes jätkub mängutahet, kuid tippu jõudmiseks peavad nad veel kõvasti treenima ja mängudes uusi kogemusi saama,» ütles Tähe tütarlaste võistkonna kapten, neiu Marina Moshul, kes 91. vanuseklassi meistrivõistlustel oli lauakohtunikus.

Meistrivõistluste võitjaks tuli Aeg, kes finaalmängus alistas Jäneda 6:3 Kolmanda koha sai Ääsmäe, neljanda Tähe.

Pühapäeval toimusid Virtuses Eesti karikavõistlused 1991. aastal sündinud ja nooremate vanuserühmade saalihokivõistkondadele. Karika võitis Jäneda spordiklubi. SK Tähe oli karikavõistlustel esindatud kahe meeskonnaga. Tähe 1991 jäi kolmandaks ning Tähe 1994 viiendaks.

1994. aastal sündinud poiste võistkonnas mängiva poisi isa Kuido Kalm ütles, et saalihoki pakub huvitavat ja kasulikku ajaviidet. “Poiss, kes spordib, kulutab piisavalt oma energiat ja tal ei jää aega lolluste jaoks,» kinnitas ta.

Tähe tütarlapsed sihivad meistritiitlit
Spordiklubi Tähe tütarlastevõistkond on tänavustel saalihoki meistrivõistlustel võitnud teise ringi mängud.

Viimastes mängudes kohtus Tähe tütarlaste võistkond Pärnu saalihokiklubiga, keda võideti 3:2. Koeru võistkond alistati 6:1 ja Roosna ?Alliku 2:1. Mängud Noa-Rootsi ja Järveotsa naiskondadega lõppesid viigiga 1:1.

Meistrivõistluste põhiturniiril jäid Tähe neiud Järveotsa spordiklubi järel teiseks. Teise ringi mängude arvestuses on esikohal Tähe, teisel Järveotsa ja kolmandal Pärnu.

«Meie mängutase on tõusnud. Harjutama peame veelgi, sest näiteks mängud, mis lõppesid viigiga, võinuksid suurema pingutuse korral lõppeda võiduga,» ütles saalihokitüdrukute kapten Marina Moshul. Tähe neide treenib Andro Sõber.

Naiskondade meistrivõistluste poolfinaalmängud mängitakse aprillis Jõgeval.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus