Tähe alustas saalihoki meistriliigat väärt võiduga

Laupäeval alustas JSK Tähe/Olivia esindusmeeskond saalihoki Eesti meistrivõistlusi 5:3 (1:1, 4:1, 0:1) võiduga Eesti Maaülikooli SK üle. Täismaja ees tähistati Virtuses ka Tähe 23. sünnipäeva.

Saalitäis publikut nautisid seekordsel sünnipäeval mitte ainult maitsvat torti, millega klubi kõiki kostitas, vaid nägi hooaja sissejuhatuseks ka võidumängu.

„Mäng oli nagu hooaja alguses ikka – veidi rabedavõitu. Aga mängijad olid hästi häälestatud ja tahtmist täis. Ning peaasi, et võidupunktid kätte saime. Selle pinnalt on hooaega hea alustada,” kommenteeris Tähe meeskonna treener Marko Saksing.

Jõgeva Tähe/Olivia esiviisik nägi meistriliiga avamängus välja järgmine. Kaitses Lauri-Robert Indus – Karl Kastan, edurivis Sven Uue – Margus Guss – Peteris Freimanis. Väravas loomulikult Rainer Kalde.

Kohe haarati juhtohjad

Kui möödunud hooajal pidi Tähe kohe avamängus tunnistama vastase suurt paremust, siis nüüd haarati initsiatiiv enda kätte. Meistriliiga hooaja avavärava viskas 10.54 Kristjan Puu. Paraku suudeti edu hoida vaid 20 sekundit, kuni vastastel õnnestus kaugviskest viigistada.

Otsustavaks sai teine kolmandik. „Et vastast survestada, mängisime kolme kolmiku ja kahe kaitsepaariga,” rääkis Saksing. See andis ka edu.

Juba teise perioodi 35. sekundil viis Sven Uue Tähe taas juhtima. 25. minuti alguses kasvatas ta eduseisu 3:1-le ja kuigi EMÜ SK meeskonnal õnnestus viis minutit hiljem üks värav vastu visata, ei antud juhtohje käest.

Mängitud oli 34.22, kui Kristjan Puu skooris seisuks 4:2 ja kolmandiku eelviimase minuti alguses tegi soomlasest võõrleegionär Joel Ekroos seisuks 5:2. Tundus, et võidupunktid jäävad koju, sest väravas mängis väga kindlalt Kalde.

Treener Saksingu sõnul tassis väravavaht meeskonna mitmetest rasketest olukordadest välja. Viimane 20 minutit kujunes siiski raskeks. Juba kolmanda minuti alguses saavutasid külalised oma kolmanda värava ja Tähe eduseis sulas 5:3-le. Tartu meeskond surus ka edasi kõvasti ja neil tekkis ridamisi häid väravamomente. Tähe meeskonnal oli mitmes olukorras õnne ja kindel oli väravasuul ka Kalde.

Raske viimane kolmandik

Tõsi, ka Jõgeval avanes mitmeid võimalusi eduseisu kasvatamiseks, ent küll löödi pallist, küll  tühjast väravast mööda. Rünnakutuhinas jäi tartlaste kaitseliin mitut puhku hõredaks. Tähe meeskond otsustas viimased kolmteist minutit mängida kahe viisikuga, et hoida platsil toimuvat kontrolli all. Õnneks seis ei kärisenud ja kuigi viimase kolmandiku Tähe 0:1 kaotas, saavutati kokkuvõttes magus 5:3 võit. Hooaja algust silmas pidades väga väärtuslik.

„Rabe oli mäng mõlemalt poolt. Tegelikult oleks lõppskoor võinud olla ka 8:3, kuid ka viigiline tulemus polnud mängukäiku arvestades võimatu,” kommenteeris Saksing.

Võidumänguga kinnitati nii kodupublikule kui kavastastele, et tänavune Tähe meeskond on valmis meistriliigas taas medalite eest mängima.

Kodupublik näeb Tähet meistriliigas mängimas alles detsembri teisel poolel. „Meistriliiga ajakava on jah imelikult tehtud. Nüüd mängime kolm järgmist mängu võõrsil ja alles siis oleme tagasi kodus,” märkis Marko Saksing.

Lootuse suur kaotus

SHK Jõgeva Lootus pidas pühapäeval oma avamängu esiliiga turniiril, kaotades Jänedal sealsele meeskonnale koguni 2:10 (2:1, 0:8, 0:1). Kummaliselt kulgenud mängus võitis Tähe duubelmeeskond avakolmandiku, kuid hävis siis teisel totaalselt – 0:8. Sellega oli ka mäng tehtud. Lootuse meeskonna juures andis eelkõige tunda poolik koosseis.