Tabiverre hakatakse ehitatama uut koolihoonet

Tabiveres on ettevalmistustega jõudud nii kaugele, et pärast selle kooliaasta lõppemist hakatakse ehitama uut koolihoonet.


Tartu abivallavanem Tarmo Raudsepp lausus, et uue koolimaja ehituseni jõuti küll alles pärast seda, kui endine Tabivere vald on saanud Tartu valla osaks, kuid peaaegu kogu eeltöö tehti ära Tabivere valla ajal.

Tollal esitati taotlus rahastamiseks gümnaasiumivõrgu korrastamise meetmesse. Samast meetmest rahastatakse ka Jõgeva põhikooli uue koolihoone ehitamist. Algselt oli olemas eskiisprojekt, mis nägi ette olemasoleva koolihoone renoveerimist, kuid spetsialistid laitsid selle mõtte maha ja soovitasid uue koolihoone ehitada. Olemasolev koolimaja on liiga suur, ebafunktsionaalne ja täiesti amortiseerunud.

„Uue koolimaja ehitushange on riigihangete registrisse üles pandud ning projekt on valmis. Juba sellel kuul, täpsemalt 14. mail on pakkumiste esitamise tähtaeg. Järgmise kuu keskel, 15. juunil anname olemasoleva koolihoone ehitajale üle. Alustuseks tuleb päris palju lammutustööd teha ning seejärel saab ehitama hakata. Kaks õppekorpust lähevad lammutamisele, aga spordihoone jääb alles. Uus koolihoone ehitatakse spordihoonega kokku,“ iseloomustas Tarmo Raudsepp ees ootavaid lammutus- ja ehitustöid.

Praegune koolimaja ehitati omal ajal umbes 320 õpilase jaoks, kuid nagu igal pool väikestes kohtades, nii on ka Tabiveres tänaseks õpilaste arv langenud ja praegu õpib Tabivere põhikoolis 130 õpilast.

„Viimasel viiel-kuuel aastal on õpilaste arv tasapisi kasvanud ja seetõttu kavandasime uue koolihoone piisava varuga ning see ehitatakse nii, et sinna saaks õppima asuda 180 õpilast. Meie prognoosid lubavad eeldada, et kolme kuni aasta jooksul kasvab õpilaste arv 150-ni ja peale seda jääb veel reserv 30 õpilase jaoks,“ rääkis Tarmo Raudsepp.

Tabiveres on päris aktiivne elamute ja korterite ostu-müügiturg, mis tuleneb Tartu linna lähedusest. Mõistagi ei ehitata uut koolimaja ühe suvevaheaja jooksul valmis ning lapsed paigutatakse järgmiseks õppeaastaks asenduspindadele. Kolm klassi paigutatakse lasteaiamaja ühte tiiba, kolm klassi leiavad ajutise pinna rahvamajas ja kolm klassi asuvad uuel õppeaastal tegutsema Meie poe hoone teise korruse remonditud ruumides.

„Kindlasti saab järgmine õppeaasta olema õpilaste jaoks huvitav ja õpetajate jaoks keeruline,“ arvas Tarmo Raudsepp. Tema sõnul on see siiski natuke naljatades öeldud, sest tegelikult saab järgmine kooliaasta olema keeruline kogu koolipere jaoks.

Uues koolimajas asub tegutsema ka huvikool ning samuti rajatakse sinna oma köök. Tänu rajatavale köögile tekib juurde kaks kuni kolm töökohta. „Suvel tahame ära teha veel väiksemad remonditööd asenduspindadel, kus õpilased järgmisel kooliaastal õppima asuvad. Juba järgmise kooliaasta alguses saab Tabivere koolipere õppima ja tegutsema asuda uues kaasaegses ning kenas koolimajas,“ kinnitas Tarmo Raudsepp.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus