Tabivere muusikaõppurid peavad kooli juubelit

Kontserte ja muidki üritusi toimub sellega seoses alanud nädalal Tabiveres pea iga päev. Juubelinädal algas eile lahtiste uste päevaga kohalikus gümnaasiumis, kus muusikaõppurid ja õpetajad õhtupoolikuti oma igapäevatööd teevad. Kella 13st kuni kella 18ni võisid lapsevanemad tunde külastada ja erialaõpetajatega vestelda. Täna õhtul annavad rahvamaja saalis kontserdi Tabivere muusikaõppurid, kolmapäeval astuvad aga üles nende koolikaaslased Tartust ?suurest Ellerist?. Neljapäeva õhtu on kaugemate külaliste päralt. Ikka samas ? rahvamaja saalis ? laulab ja mängib kitarri Tiit Peterson, kes on lubanud kaasa tuua ka kauge külalise. Argentiina päritolu muusik mängib meie jaoks eksootilist pilli zharangot.

Reedeõhtuks plaani võetud kirikukontsert Äksis, kus lisaks noortele muusikutele on lubanud üles astuda ka Maarja segakoor, on külmade püsimisel praegu kahjuks küsimärgi all. Juubelinädala võtab laupäeval, 28. jaanuaril kokku pidulik õhtu Tabivere Rahvamajas. Muusikaline üllatus ei puudu sealtki. H. Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tabivere filiaali juhataja Liia Koortsi sõnul “soojendasid” nad lastega üles varem õpitud muusikali “Nukitsamees” ja kannavad selle laupäeva õhtul oma külalistele ette.

?Külm ongi ainus, mis meie peoplaane segi lööma kipub,? tunnistas kooli juhataja ja juubeliürituste peamine korraldaja Liia Koorts. ?Lapsed on veidi mures, sest külmapühad on takistanud harjutamist. Ka kontserdi toimumine Äksi kirikus on küsimärgi all, sest kui külm veidi järele annabki, ei soojene kirikuseinad nii kiiresti üles.?

Kõik kontserdid ja ka laupäevane pidu, kuhu oodatakse vaid kutsetega külalisi, algavad õhtul kell seitse.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus