Tabivere lasteaed on sel kevadel päikese nägu

Nii nagu mujalgi Eestis, nappis lasteaiakohti sel hooajal ka Tabivere vallas.

Kuna see probleem tekkis üle paljude aastate, siis otsisime vallavalitsusega sügisest peale parimat lahendust. Lasteaiamajas leidus sobiv rühmaruum, mis renoveerimist vajas, ning aasta alguses tehtigi remondiga algust.  Vallavalitsus eraldas eelarves uue rühma sisustamiseks mööbli- ja õppevahendite raha  ning  1. aprillil avasimegi 3-4-aastastele rühma nimega Puhh — inspireerituna uljast karupojast Puhhist, kes armastas hommikuti külas käia ja hästi palju magusat süüa. Lapsed tulevad hommikuti lausa rõõmuga kaunisse rühmaruumi. Nende päevane tegevus on rahulik-asjalik, sest nüüd jagub igaühele tegutsemisruumi rohkem. Mudilasi on hõlpsam erinevate mängude juurde suunata, ka õpetada-kasvatada on neid lihtsam. 

Igal hommikul tervitatakse koos hommikuringis päeva ja päikest, samuti sõpru ja rühmaõpetajaid. Esimesel päeval said kõik lapsed rinda Puhhi rühma lindid, et edaspidi meeles oleks, millisest uksest lasteaeda siseneda. Vallavanem Aare Aunap käis oma meeskonnaga uue rühma lastele kingitusi ja kommi jagamas ning ka lapsed tänasid omakorda vallavalitsust.

Seestpoolt hakkab meie lasteaed nüüd korda saama, kohendamist vajavad veel õues asuvad kiiged ja liivakastid. Peagi alustatakse uue piirdeaia paigaldamisega. 

Põhjust päikeserõõmsaks näoks on meil ka sombustel päevadel.

AUNE SEPP, Tabivere lasteaia juhataja

blog comments powered by Disqus