Taastatud ?Kevade? jõudis DVDle

DVD-le talletatud ?Kevade?-filmil on eesti-, inglise-, vene-saksa-, soome- ja rootsikeelsed subtiitrid. Arvo Kruusemendi poolt stuudios Tallinnfilm 1969. aastal vändatud filmi pilt taastati digitaalselt Soome firmas Digital Film Finland ja heli firmas Film Audio. Taastatud ?Kevade? esilinastus kinos Sõprus 13. aprillil 2006. Palamusel toimus taasesilinastus 18. augustil 2006. ?Kevade? on esimene film, mis taastati projekti ?Eesti film 100? raames.

Dokumentaalfilmis ?Kuidas tuli ?Kevade?? meenutavad re?issöör Arvo Kruusement, kõik peaosalised ja hulk teisi filmiga seotud inimesi igihalja teose ekraanilejõudmisega seotud sündmusi. Suurem osa intervjuusid on salvestatud ?Kevade? taasesilinastuse ajal Palamusel.

Miks “Kevade? stsenaarium kümneks aastaks seisma jäi? Kuidas leiti osatäitjad? Miks oleks ?Kevade? filmimine äärepealt seisma jäänud? Kuidas filmida südasuvel lund ja talve? Kas Arno oli ka tegelikkuses romantiline unistaja ja Kiir vastik kaebaja? Milles peitub Imeliku kandlemängu saladus? Kuidas on “Kevade? oma osatäitjate elu mõjutanud? Hulk küsimusi ja hulk vastuseid, rõõmsaid meenutusi ja helgeid tundeid.

Dokumentaalfilmi re?issöör on Anne-Mari Neider, stsenarist ja projektijuht Annika Koppel, toimetaja ja konsultant Jaak Lõhmus. Filmi tootis Tallinnfilm, produtsent oli Margit Vremmert. Eestis levitab DVDd Records Hulgi.

ANU KRABO,
Eesti Filmi Sihtasutuse projektijuht

blog comments powered by Disqus